Operacja przepukliny – pępkowa

FILOZOFIA

Małe, bezbolesne, wystarczy obserwować. Ból, uwypuklenie bezpośrednio w pępku lub obok niego to symptomy, które powinny zaniepokoić i być powodem wizyty u lekarza.

 

Opis zabiegu

Zabieg operacyjny wykonywany przez lekarzy w leczeniu przepukliny pępkowej polega na cofnięciu wszystkich elementów, które dostały się do worka przepuklinowego. Następnie przykładany i mocowany jest kawałek siatki, dzięki której następuje wzmocnienie osłabionych powłok brzusznych. Dzięki tej metodzie zniwelowane zostaje ryzyko nawrotu przepukliny pępkowej. Jest to metoda wykorzystywana przy dużych przepuklinach.

Dowiedz się więcej

∞ zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym,

∞ czas trwania mała 30 minut, bardzo duża do 1 godziny,

∞ czas przebywania w klinice do 12 godzin (w przypadku dużych przepuklin).

 

PO ZABIEGU

∞ należy przestrzegać zaleceń lekarza.

 

W przypadku małych przepuklin lekarz zaleca zabieg przeprowadzony metodą laparoskopową. Laparoskopia przepukliny jest zabiegiem pozwalającym wykonać małe cięcia brzuszne. Laparoskop – instrument chirurgiczny z kamerą na końcu jest wprowadzany do jamy brzusznej i przekazuje obraz z jej wnętrza na ekran monitora. Przez inne małe cięcia wprowadza się narzędzia chirurgiczne, które służą do preparowani tkanek Dzięki temu lekarz ma możliwość leczenia bezinwazyjnego.

Zabieg wykonuje się zwykle w znieczuleniu ogólnym.

 

PO ZABIEGU

∞ pacjent wraca do codziennych obowiązków.

 

ZABIEGI POWIĄZANE

∞ Plastyka penisa

∞ Wszczepienie sztucznego jądra

∞ Laserowe leczenie chrapania

 

Umów się na konsultację!

Rezerwacja terminu