Zabiegi odchudzające

Zabiegi odchudzające

Nagromadzone w tkance podskórnej zapasy tkanki tłuszczowej są przyczyną pojawiania się miejscowych oznak nadwagi w postaci fałdek tłuszczu, a często towarzyszy im też powstawanie cellulitu. Dobrze dobrana dieta, regularnie podejmowany wysiłek sportowy oraz zbilansowana gospodarka hormonalna teoretycznie powinny tym problemom zapobiec, ale odkładanie się nadmiernego tłuszczu w tkance podskórnej może przytrafić się nawet wtedy, gdy dbamy o dobrą kondycję fizyczną. Warto zatem pamiętać, że nowe technologie wykorzystywane w medycynie estetycznej, z ultradźwiękami na czele, mogą stanowić skuteczną broń w walce z lokalnymi objawami nadwagi. I że liczba pacjentek zadowolonych z efektów kuracji ultradźwiękowych stale rośnie.

Właśnie przeprowadzane z wykorzystaniem ultradźwięków zabiegi odchudzające przynoszą ostatnimi czasy nadzwyczaj satysfakcjonujące efekty. Chodzi tu o zbawienne dla sylwetki działanie nakładających się na siebie fal ultradźwiękowych, które prowadzą do podgrzania zgromadzonych pod skórą komórek tłuszczowych, a następnie do ich upłynnienia. Zwłaszcza zabiegi odchudzające wykonywane za pomocą technologii Med Contour Medical prowadzą do wyjątkowo korzystnych zmian w wyglądzie pacjentek. Dzieje się tak dlatego, że w ich przypadku emitery, w jakie wyposażone jest urządzenie generujące ultradźwięki, ustawione są pod szczególnie korzystnym kątem, w wyniku czego podgrzaniu ulega najbardziej optymalna powierzchnia ciała.

zabiegi na odchudzanie

Zabiegi odchudzające wykonywane przy pomocy ultradźwięków różnią się od tradycyjnie wykonywanej liposukcji chirurgicznej tym, że nadmierny tłuszcz nie zostaje usunięty poza obręb ciała pacjentki, lecz po upłynnieniu zostaje od odprowadzony do naczyń limfatycznych, a następnie do wątroby. Tam komórki tłuszczowe zostają przez organizm przerobione na energię, dlatego też ciało niczego nie traci, wiele zaś zyskuje – przede wszystkim naturalnie piękną sylwetkę, bez szpecących blizn. Przy okazji ujędrniona zostaje skóra, ale najważniejsze jest co innego – zabiegi odchudzające oparte na działaniu ultradźwięków nie tylko wyszczuplają sylwetkę, ale jednocześnie usuwają bruzdy tworzące cellulit.

Całość kuracji polega na poddaniu ciała działaniu ultradźwięków w trakcie kilku sesji. Zazwyczaj wykonuje się 4, 6 lub 8 sesji z wykorzystaniem ultradźwięków, przy czym najbardziej optymalne efekty są zauważalne już po czterech cyklach. Zabiegi odchudzające Med Contour Medical należą do tzw. zabiegów lunchowych, ponieważ są bezbolesne, nie wiążą się z przygotowaniami do nich ani rehabilitacją, a można do nich przystąpić nawet podczas przerwy w pracy. Trzeba sobie tylko zarezerwować dwie godziny na wizytę w klinice, bo zabiegi odchudzające przeprowadzane z wykorzystaniem ultradźwięków trwają ok. godziny lub nieco dłużej. A po ich wykonaniu można niezwłocznie wracać do pracy – nawet miejscowe zaczerwienienie skóry szybko znika.

Przy wykorzystaniu ultradźwięków z powodzeniem można modelować drobne niedoskonałości ciała, a także usuwać miejscowe oznaki nadwagi oraz cellulit z takich obszarów ciała jak uda, pośladki, ramiona, biodra, plecy i brzuch. Ultradźwiękowo nie wymodelujemy jedynie twarzy, szyi i okolic dekoltu. Poza kilkoma podstawowymi typami przeciwwskazań (ciąża i okres karmienia piersią, choroby kardiologiczne i autoimmunologiczne) tego typu zabiegi mogą być wykonywane u każdego pacjenta. W związku z tym, że zabiegi odchudzające przeprowadzane z wykorzystaniem ultradźwięków nie pozostawiają żadnych szpecących blizn, wraz z lipolizą laserową stanowią idealną alternatywę dla zabiegów chirurgicznych przeprowadzanych przy pomocy lasera.

Może Cię zainteresować: