HIFU Ultraformer III – ultradźwiękowy lifting twarzy i ciała bez skalpela

Ultraformer - ultradźwiękowy lifting twarzy i ciała bez skalpela

Wiotczejąca skóra twarzy, szyi, dekoltu, brzucha i całego ciała wcale nie musi już być nieuchronnym następstwem zmian hormonalnych, ani skutkiem ubocznym zbyt intensywnego odchudzania. Dziś z pomocą przychodzą zaawansowane technologie ultradźwiękowego odmładzania ciała i skóry, które są w stanie wyjątkowo skutecznie je ujędrnić – a rezultaty przechodzą najśmielsze oczekiwania!

Poznaj przełomowe osiągnięcie nowoczesnej medycyny estetycznej, które niezwykle szybko zyskuje na popularności. Przedstawiamy Ultraformer III – jedną z najefektywniejszych metod przeprowadzania liftingu bez skalpela, czyli ultradźwiękowe odmładzanie skóry!

Liftingujące fale ultradźwiękowe

Ultraformer III to nowoczesne urządzenie emitujące fale ultradźwiękowe z wykorzystaniem technologii HIFU (High Intensity Focused Ultrasound – Wysokoenergetyczna Fala Ultradźwiękowa).

Na czym polega ich działanie?

Przede wszystkim na wielokrotnym podgrzewaniu tkanki tłuszczowej wskutek koncentracji energii ultradźwiękowej na różnych głębokościach ciała – 1,5 mm, 3 mm, 4,5 mm, 6 mm i 9 mm. Końcówka przetwornika przykładana do ciała emituje fale ultradźwiękowe, które skutecznie wpływają na obkurczanie się tkanki tłuszczowej.

Co ważne, jesteśmy w stanie precyzyjnie dobrać odpowiedni model terapii do określonych defektów ciała (np. zmarszczki usuwamy przetwornikiem emitującym fale docierające na głębokość 1,5 mm, natomiast defekty skóry brzucha czy pośladków wymagają dłuższej fali ultradźwiękowej). Dlatego właśnie lifting bez skalpela jest dziś skuteczniejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Ale obkurczanie komórek tłuszczowych to jeszcze nie wszystko. Trwałe efekty zabiegu zawdzięczamy również falom ultradźwiękowym, które skutecznie pobudzają skórę do samoregeneracji poprzez stymulowanie wytwarzania nowego kolagenu, czyli substancji odpowiedzialnej za jędrności i elastyczność tkanki.

Proces ten zachodzi w trakcie nagrzewania tkanki – miejscowo komórki tłuszczowe poddawane są fali ultradźwięków podgrzewających je do temperatury 65 – 75 stopni Celsjusza, a produkcja nowego kolagenu ma miejsce dzięki nieznacznym mikrouszkodzeniom skóry. Dlatego właśnie lifting twarzy przynosi długotrwałe efekty, utrzymujące się przez okres ok. 2 lat. Jednocześnie zabieg daje także wyraźne podniesienie brwi, jaśniejsze spojrzenie oraz odmłodzony wyraz całej twarzy.

Jak najlepiej wykorzystać ultradźwięki?

Początkowo ultradźwiękowy lifting wykonywany był przy użyciu technologii HIFU przede wszystkim w obrębie twarzy, dlatego też najczęściej metoda zalecana jest do ujędrniania szyi, czoła i policzków. Dziś jednak technologia ta ma za sobą okres bardzo intensywnego rozwoju, dlatego może być stosowana do modelowania dowolnych części ciała.

Najczęściej wykorzystujemy Ultraformer III do:

 • poprawy napięcia skóry twarzy
 • podniesienia oraz poprawy napięcia skóry brzucha
 • modelowania kolan oraz powierzchni ud
 • redukcji zmarszczek w okolicach oczu
 • konturowania twarzy
 • modelowania łydek i tzw. boczków (bocznej części brzucha)
 • poprawy ogólnego kolorytu skóry

Najkorzystniejsze efekty daje wykorzystanie urządzenia Ultraformer III do liftingu twarzy, odmładzania dekoltu, ud, ramion, pośladków i brzucha, a także do ujędrniania skóry zwiotczałej po zbyt intensywnej kuracji odchudzającej lub przebytej ciąży. Zabieg może być wykonywany również po to, by zapobiec ewentualnemu zwiotczeniu skóry w trakcie odchudzania.

UltraformerUltraformer efektyUltraformer - ultradźwiękowy lifting twarzy i ciała bez skalpela

Dlaczego Ultraformer III?

Ultradźwiękowy lifting ciała i twarzy z wykorzystaniem urządzenia Ultraformer III to najlepszy sposób na nowoczesne odmładzanie z kilku podstawowych względów:

 • ujędrniać można dowolną część ciała i każdy fragment twarzy
 • nie trzeba w żaden sposób przygotowywać się do zabiegu
 • nie ma potrzeby planowania okresu rekonwalescencji
 • po zabiegu można natychmiast wracać do pracy oraz do swoich codziennych obowiązków
 • zabieg może być wykonany o dowolnej porze roku, bez względu na nasłonecznienie
 • efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu
 • efekty są wyraźne i długotrwałe
 • zabieg wywołuje jedynie umiarkowany ból i nie wymaga znieczulenia

Jak przebiega zabieg?

Skóra jest poddawana działaniu ultradźwięków poprzez wielokrotne przykładanie do niej emitera, co wywołuje umiarkowane oznaki bólu i dlatego zabieg wykonywany jest bez znieczulenia lub jedynie przy znieczuleniu miejscowym dla wyjątkowo wrażliwych pacjentów – wtedy na skórę nakładany jest specjalny żel.

Cały zabieg trwa od 30 minut do 2 godzin i nie wymaga przygotowań ani rekonwalescencji. Nie ma też zbyt wielu przeciwwskazań do przeprowadzenia kuracji ultradźwiękowej – nie powinna być ona prowadzona w okresie ciąży, przy stanach zapalnych w miejscu wykonywania zabiegu ani przy występowaniu zmian nowotworowych skóry.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny, dlatego można go powtórzyć już po upływie trzech miesięcy. Najbardziej optymalne efekty pojawiają się po upływie ok. 3 miesięcy od wykonania zabiegu. Piękna, jędrna, odmłodzona skóra nie pozostaje już tylko w sferze marzeń o wiecznej młodości – ultradźwiękowy lifting twarzy lub ciała to eliksir na miarę XXI wieku. Przekonaj się!

 

Może Cię zainteresować: