Ulthera – ultradźwiękowy nieinwazyjny lifting twarzy
UltheraUltradźwiękowy lifting twarzy to zabieg wyjątkowo skuteczny i niesłychanie precyzyjny. Gwałtowny rozwój nowoczesnych technologii opartych na ultradźwiękach sprawia, że obecnie zabiegi bez skalpela dają efekty porównywalne z wynikami operacji plastycznych, ale przy okazji są bezbolesne i nie pozostawiają żadnych blizn. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje ultradźwiękowy lifting twarzy Ulthera™, który uważany jest za wyjątkowo efektywny. Dlaczego warto się nim zainteresować i kiedy zabieg przynosi najlepsze efekty?

Ulthera™ – z chirurgiczną precyzją

Terapia ultradźwiękowa polega na krótkotrwałym podgrzewaniu komórek tłuszczowych znajdujących się pod skórą twarzy, dzięki czemu ulegają one obkurczeniu przy jednoczesnym pobudzeniu skóry do samoregeneracji. Fale ultradźwiękowe znakomicie sprawdzają się przy modelowaniu wybranych partii twarzy i szyi, a ujędrnienie skóry możliwe jest dzięki kolagenowi intensywnie wytwarzanemu przez organizm przez ok. 90 dni po wykonaniu zabiegu. Uzyskane w ten sposób efekty są nie tylko wyjątkowo satysfakcjonujące, ale też trwałe – utrzymują się w pełni przez minimum 18 miesięcy.

Zabieg Ulthera

Ale to jeszcze nie wszystko. Modelowanie twarzy przy zastosowaniu technologii Ulthera™ polega na takim koncentrowaniu energii ultradźwiękowej, by lifting przeprowadzany był zawsze w odpowiednim miejscu i zawsze na odpowiednio dobranej głębokości. Jest to możliwe dzięki połączeniu kilku niezawodnych rozwiązań – precyzyjnie dobranej długości fali ultradźwiękowej, wizualizacji tkanki podskórnej w trakcie zabiegu (co maksymalizuje precyzję wykonywanego liftingu) oraz wykorzystaniu specjalnego przetwornika powierzchniowego. Możliwość wizualizacji tkanki podskórnej to stuprocentowa kontrola nad modelowanymi partiami ciała, natomiast wykorzystanie powierzchniowego przetwornika sprawia, że lifting może być wykonywany nawet w najtrudniejszych miejscach – np. w okolicach ust i dolnych powiek.

Efektywne wykorzystanie zabiegu Ulthera™

Jak najlepiej wykorzystać ultradźwiękową metodę liftingu Ulthera™? Nieoperacyjny lifting ultradźwiękowy można z powodzeniem stosować do modelowania każdego fragmentu twarzy lub szyi, ale najlepiej sprawdza się on tam, gdzie inne metody nie dają stuprocentowej pewności – np. przy zmniejszaniu nawarstwiających się wraz z upływem lat nawisów skórnych oraz opadających zwiotczeń skóry, a także przy rozświetlaniu i unoszeniu brwi. Natomiast wyjątkowa precyzja, z jaką wykorzystywany jest przetwornik emitujący ultradźwięki sprawia, że zabieg Ulthera™ jest coraz częściej stosowany m.in. do usuwania zmarszczek wokół oczu i ust.

Najkorzystniejsze efekty uzyskiwane są podczas takich zabiegów jak:

  • zwiększanie napięcia skóry na wybranych obszarach twarzy i szyi
  • modelowanie policzków
  • lifting linii żuchwy oraz podbródka
  • usuwanie zmarszczek wokół oczu i ust, a także w innych trudnych obszarach twarzy oraz szyi
  • redukcja zwiotczeń i nawisów skórnych
  • modelowanie i unoszenie brwi
  • odmładzanie całej twarzy oraz wybranych jej fragmentów

O czym warto pamiętać?

Zabieg Ulthera™ trwa od 15 do 40 minut, nie wymaga od pacjenta przygotowań ani nie wiąże się z długim okresem rekonwalescencji. A w dodatku jest niemal całkowicie bezbolesny – nieznaczny ból może pojawić się tylko na kilka sekund w miejscu poddawanym działaniu ultradźwięków, dlatego z reguły wystarczy zażycie tabletki przeciwbólowej na pół godziny przed zabiegiem. Do codziennych aktywności (w tym: do pracy) można wrócić od razu po wykonaniu zabiegu. Możliwe jest pojawienie się nieznacznego obrzęku, który znika bezpowrotnie po maks. 2 dniach.

Nieliczne przeciwwskazania to: zmiany dermatologiczne twarzy, wszczepione implanty mechaniczne i urządzenia elektryczne, stenty metalowe, terapia przeciwzakrzepowa, zaburzenia krwiotoczne oraz choroby wstrzymujące regenerację skóry.

Najlepsze efekty uzyskuje się po 90 dniach od wykonania zabiegu – ma to związek z długością cyklu produkcji nowego kolagenu. Z reguły wystarczy wykonanie jednego tylko zabiegu, jednak na życzenie pacjentki można go powtórzyć po upływie min. 3 miesięcy. Efekty utrzymują się przez min. 18 miesięcy, choć z reguły okres ten jest znacznie dłuższy. Warto postawić na ultradźwięki!

 

Może Cię zainteresować: