Trwałe nici liftingujące – Spring Thread Lift

Odmładzanie twarzy, szyi i okolic dekoltu jest zabiegiem wymagającym wyjątkowej precyzji oraz najlepszych technologii. Nic dziwnego – są to miejsca szczególnie delikatne, a jednocześnie potrzeba uniknięcia szpecących blizn jest w ich przypadku bardzo ważna. Właśnie w tym celu powstały nowoczesne niewchłanialne nici liftingujące. Wśród nich jednymi z najefektywniejszych, a jednocześnie najbardziej trwałych są nici Spring Thread – materiały szczególnie polecane przez AGklinik.

Co to jest nić Spring Thread?

Nić liftingująca Spring Thread to wyjątkowa nitka nowej generacji – bezpieczna, elastyczna, neutralna dla organizmu i wyjątkowo trwała. Nici Spring Thread pokryte są silikonem, a wewnątrz nich znajduje się poliestrowy rozciągliwy rdzeń gwarantujący najwyższą trwałość. Dzięki temu proces podtrzymywania opadających tkanek przebiegający przy zastosowaniu rusztowania z nici Spring Thread jest doskonale zoptymalizowany – efekty zabiegu utrzymują się do sześciu lat! Czyli tyle ile zajmuje fizjologiczny proces starzenia się organizmu. Tak dobre wyniki decydują m.in. o ogromnej popularności nici Spring Lift we francuskich gabinetach chirurgii estetycznej.

To, co wyróżnia nici Spring Thread od innych nici niewchłanialnych to przede wszystkim ich rozciągliwość do 20% a także kształt. Nici Spring Thread pokryte są licznymi okrągłymi mikrowypustkami, które decydują o trwałości konstrukcji podnoszącej opadające tkanki, pobudzając jednocześnie organizm do tworzenia nowych włókien kolagenowych. A to właśnie kolagen jest odpowiedzialny za skuteczność efektu odmładzania – kolagen w naturalny sposób odbudowuje naturalną konstrukcję poszczególnych partii ciała, które znów stają się elastyczne i sprężyste. Nici Spring Thread skutecznie pobudzają tkanki do odbudowy włókien kolagenowych – na 1 cm nitki przypadają aż 24 wypustki.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem nici Spring Thread?

Nić Spring Thread jest wprowadzana pod powierzchnię skóry za pomocą igieł o specjalnie wyprofilowanym kształcie – są one odpowiednio przytępione co zapobiega niszczeniu tkanek podczas wprowadzania pod skórę i powodują, że zabieg jest całkowicie bezbolesny. Nici są wykonane z materiałów nie pochodzących od zwierząt. Konstrukcja podtrzymująca tkankę tworzona jest podczas krótkiego zabiegu, do wykonania którego potrzebne jest zaledwie miejscowe znieczulenie.

Zabieg jest nie tylko bezkrwawy i bezbolesny – nie wymaga również rehabilitacji. W związku z najwyższym bezpieczeństwem, jakie gwarantuje użycie nici Spring Thread, odnotowuje się z reguły nieznaczne i nieczęsto występujące skutki uboczne – zaczerwienienie, obrzęk, umiarkowany ból lub migreny. Wszystkie te objawy z reguły mijają podczas pierwszych 72 godzin po zabiegu. Natomiast efekt uzyskiwany przy użyciu materiałów Spring Thread jest trwalszy niż przy zastosowaniu tradycyjnych nici liftingujących.

Do czego stosuje się nici Spring Thread?

Trwałość nici Spring Thread, ich kształt, a także wyjątkowa sprężystość (ok. 20%) decydują o tym, że są one stosowane przede wszystkim do zabiegów przeprowadzanych na najbardziej delikatnych partiach ciała. Najlepsze efekty otrzymuje się przy odmładzaniu twarzy i szyi, podbródka, a także do liftingu skóry pleców, ramion oraz tzw. „pelikanów” czyli tych partii ciała, które do chwili obecnej nie poddawały się zabiegom liftingującym.

Nić Spring Thread to szczególne osiągnięcie francuskich laboratoriów – dzięki nim odmładzanie twarzy i ciała jest bezpieczniejsze i skuteczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej!

Może Cię zainteresować: