Terapia osoczem bogatopłytkowym – lifting wampirzy

terapia osoczem bogatoplytkowym

Minimalna ingerencja medyczna, która nie zaburza naturalnych funkcji organizmu, nowatorskie techniki bazujące na przyjaznych dla zdrowia rozwiązaniach – tego rodzaju zabiegi cieszą się coraz większym zainteresowaniem pacjentów. Można z nich korzystać w szerokim zakresie, również w ramach medycyny estetycznej i regeneracyjnej. W ostatnich latach rośnie m.in. popularność terapii z użyciem osocza bogatopłytkowego (PRP).

Uzyskanie efektu odmłodzonej skóry, wygładzenie zmarszczek, redukcja rozstępów i blizn, rekonstrukcja tkanki kostnej, łatwiejsza odbudowa tkanek – wszystko to można osiągnąć stosując nowatorską, jednak dostatecznie przetestowaną i sprawdzoną na całym świecie, terapię z użyciem własnego osocza bogatopłytkowego, czyli PRP.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

PRP (Plateled Rich Plasma) to nic innego jak osocze uzyskiwane ze świeżej krwi pacjenta, która jest pobierana bezpośrednio przed wykonaniem zabiegu. O wartości metody bazującej na osoczu bogatopłytkowym decyduje jego zawartość, czyli komórki macierzyste – niezwykle „żywotne”, charakteryzujące się wyjątkową dynamiką w zakresie różnicowania się (stąd ich nazwa – tzw. komórki pluripotencjalne – dające szansę odbudowy w obrębie różnych tkanek).

Dzięki nim proces podziałów komórkowych staje się o wiele bardziej intensywny, tkanki są lepiej ukrwione i co nie mniej ważne – komórki macierzyste wpływają też na tworzenie nowego białka w organizmie.

O wysokim potencjale biologicznym osocza PRP decydują tzw. czynniki wzrostu (GF – Growth Factors). Wymieńmy tu m.in.: stymulujący powstawanie naczyń krwionośnych czynnik fibroblastów FGF, czy też naskórkowy czynnik wzrostu EGF, mający niebagatelny wpływ na różnicowanie komórek, czego efektem finalnym jest szybsze i efektywniejsze gojenie ran.

Lepiej ukrwione tkanki szybciej się regenerują, można powiedzieć, że stają się „młodsze” pod względem aktywności biologicznej. Odbudowane w ten naturalny sposób, zapewniają nie tylko lepszy wygląd, ale również większą kondycję zdrowotną organizmu, którego nie obciążamy stosowaniem egzogennych czynników, często wykazujących działanie alergizujące.

Zalecenia do stosowania terapii i przeciwwskazaniaLifting wampirzy

Terapia z użyciem własnego osocza bogatopłytkowego polecana jest szczególnie osobom skarżącym się na stan skóry i włosów. Metoda ta sprawdza się również przy bioregeneracji tkanki kostnej, dlatego jest stosowana na coraz szerszą skalę nie tylko w dermatologii, ale także w ortopedii i stomatologii.

Wyjątkowo skutecznie radzi sobie m.in. z: wypadaniem włosów (bardzo dobre rezultaty leczenia za pomocą PRP na pewno docenią mężczyźni) starzeniem się skóry w obrębie różnych partii ciała (szczególnie twarzy, szyi, dekoltu i dłoni) rozstępami, bliznami pourazowymi i potrądzikowymi, przebarwieniami. Stosowanie terapii zalecane jest również jako jedna z najskuteczniejszych metod regeneracyjnych (w leczeniu urazów, chorób zwyrodnieniowych czy zmian w obrębie przyzębia).

Chociaż leczenie własnym osoczem bogatopłytkowym to metoda naturalnie działająca na organizm, podobnie jak przy wielu innych zabiegach występują też pewne przeciwwskazania.

Nie zaleca się stosowania terapii osoczem PRP, jeśli pacjent cierpi na choroby nowotworowe, przewlekłe choroby wątroby, nerek i płuc. Zabiegu nie wykonuje się, gdy występuje czynna opryszczka, zdiagnozowano zmiany ropne i inne infekcje ogólnoustrojowe. Metoda nie jest też zalecana w przypadku immunosupresji. Przeciwwskazaniem jest również ciąża i okres laktacji.

W każdym innym przypadku terapia uznawana jest za jedną z bezpieczniejszych, dzięki stosowaniu materiału autologicznego, jakim jest preparat w stu procentach naturalny, czyli koncentrat płytek własnej krwi pacjenta.

Bazując na bogatym już doświadczeniu w stosowaniu tej nowoczesnej metody, można bez wahania stwierdzić, że ta biokompatybilna z naturalnymi reakcjami organizmu terapia wykazuje się bardzo wysoką tolerancją, nie trzeba się więc obawiać alergii czy wystąpienia odczynów zapalnych, jak to może mieć miejsce przy stosowaniu metod zdecydowanie bardziej ingerujących w procesy życiowe organizmu.

Zabieg – techniki i proceduryleczenie osoczem bogatoplytkowym

Podobnie jak sama metoda, jest mało inwazyjny. W zależności od tego, jak dużych partii ciała dotyczy i w związku z tym ile osocza ma być wprowadzone, cała procedura medyczna nie trwa więcej niż godzinę.

Zabieg wykonywany jest w miejscowym znieczuleniu. Nie wymagana jest hospitalizacja. W zależności od różnych czynników, takich jak: charakter zmian, wiek pacjenta, ogólna kondycja zdrowotna, zabieg może być powtarzany. O liczbie kolejnych sesji i odstępach czasowych między nimi decyduje lekarz (średnio 3 do 4, co ok. miesiąc).

Jak wygląda proces terapii z użyciem osocza PRP?

Zabieg składa się z trzech etapów – w pierwszym pobierana jest niewielka ilość krwi do specjalnych probówek, w drugim odbywa się wirowanie, dzięki czemu uzyskuje się koncentrat osocza bogatopłytkowego (poprzez oddzielenie erytrocytów i leukocytów). W etapie końcowym osocze jest aktywowane i aplikowane w leczony fragment skóry (stosuje się metodę mezoterapii albo liniową, z użyciem mikrokaniuli).

Efekty

W następstwie wstrzyknięcia osocza bogatopłytkowego następuje dynamiczny proces namnażania komórek i tworzenia zupełnie nowych struktur białka (kolagenu).

Ma to bezpośrednie przełożenie na odmłodzenie skóry – rozjaśnienie jej, redukcję przebarwień, uelastycznienie, zwiększenie napięcia, poprawę elastyczności i gęstości, wygładzenie zmarszczek i nierówności, zintensyfikowanie gojenia ran pourazowych i pooperacyjnych.

Poddane naturalnej biostymulacji włókna kolagenowe odbudowują się coraz szybciej, a wraz z tym procesem następuje to, czego oczekuje pacjent, czyli wyraźna poprawa kondycji skóry.

Cena brutto: 1230 zł za jedną okolicę

Cena brutto: 3321 zł za trzy okolice

Może Cię zainteresować: