Nici liftingujące Silhouette-Soft Lift

Silhouette Soft Lift

Medycyna estetyczna w ostatnich latach bardzo się zmienia – coraz więcej zabiegów wykonywanych jest z zastosowaniem nowatorskich metod – nieinwazyjnych i pozwalających szybko cieszyć się bardzo dobrymi efektami. Obecnie za jedną z najnowocześniejszych terapii uważa się zabiegi z użyciem nici liftingujących Silhouette-Soft®.

Wyobraźmy sobie, że średnio co kwadrans ktoś na świecie poddaje się zabiegowi liftingującemu Silhouette-Soft® Lift. Nie musimy więc przekonywać, że metoda ta jest bardzo popularna. Co decyduje o tak częstym jej stosowaniu? Wiele wskazań (dość typowych) i minimalna liczba przeciwwskazań. Terapia jest odpowiedzią na jedną z największych potrzeb ludzi w niemal każdym kręgu kulturowym – w XXI w. szczególnie chętnie chcemy zachować młody i zdrowy wygląd.

Nici Silhouette-Soft® zapewniają przede wszystkim: redukcję zwiotczenia skóry, podniesienie brwi, lifting szyi, przywrócenie objętości w okolicach jarzmowych, poprawę kształtu linii żuchwy i policzków. Wszystko to składa się na odmłodzony wygląd.

Cechy produktu

Nici Silhouette-Soft® to szczególnego rodzaju produkt, dzięki któremu procedury medyczne wykonywane w ramach zabiegu liftingującego stały się zdecydowanie bardziej nieinwazyjne i bezpieczne dla organizmu i co równie ważne – dające wyjątkowo spektakularny i szybki efekt. Widoczne odmłodzenie skóry zauważalne jest po wykonaniu jednego zabiegu.

Nici (ze specjalnymi stożkami, które łatwo „zakotwiczają” się w skórze stymulując jej odnowę) są przyjaznym dla organizmu materiałem, zawierającym kwas polimlekowy i kwas glikolowy (dzięki nim nici wykazują bardzo dobre właściwości w zakresie wchłaniania).

Nici Silhouette-Soft® są w pełni bioabsorbowalne i biokompatybilne, przy stosowaniu tej terapii nie jest więc wykluczone równoczesne wykonywanie innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, takich np. jak wstrzykiwanie kwasu hialuronowego.

Produkt posiada Certyfikat FDA, wydawany przez Urząd ds. Żywności i Leków Stanów Zjednoczonych.

Atuty liftingu Silhouette-Soft®Lifting Silhouette Soft

Lifting tkanek twarzy wykonywany za pomocą nici Silhouette to metoda łącząca w sobie dwie szczególnie istotne dla pacjenta cechy – po pierwsze zapewnia efekt ujędrnienia i odmłodzenia skóry (co jest dość oczywiste przy stosowaniu tego rodzaju terapii) ale główny atut tej metody to doprowadzenie do biorewitalizacji tkanek (powstawania nowego kolagenu). Następuje to podczas wchłaniania się samych, wprowadzonych w skórę nici, czyli w okresie kilkunastu miesięcy.

Dzięki temu, jednocześnie, w sposób mechaniczny podciąga się opadającą skórę oraz inspiruje proces odmładzania tkanek otaczających nić Silhouette.

Terapia – procedury medyczne

Zabieg z użyciem nici liftingujących Silhouette-Soft®, jak już wspomnieliśmy na początku, jest jednym z bezpieczniejszych w obszarze medycyny i chirurgii estetycznej. Spełnione muszą być jednak pewne warunki.

Lifting może być wykonywany jedynie przez doświadczonego lekarza, specjalizującego się w tego typu zabiegach. Podobnie jak przy każdej innej metodzie – konieczne jest również dokładne przekazanie pacjentowi niezbędnych informacji na temat zaleceń pozabiegowych. Nie są one absorbujące, jednak trzeba zachować pewną ostrożność przez kilka pierwszych dni po zabiegu.

Najlepszymi kandydatami do korzystania z tej terapii są osoby mające skórę dość elastyczną, wykazującą dość niewielką obwisłość. Niezależnie od stanu skóry zabieg zawsze dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb i warunków każdego pacjenta.

Zabiegu nie wykonuje się u osób z alergią i reakcjami negatywnymi na biomateriały, z których korzysta się w ramach tej metody.

Sam zabieg trwa krótko – nie więcej niż trzydzieści minut. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Procedura jest komfortowa dla pacjenta, nie trzeba zakładać żadnych szwów, do wprowadzenia nici używa się cienkich igieł, a elastyczne stożki optymalizują efekty terapii. Po zabiegu można od razu normalnie funkcjonować. Efekty tego rodzaju liftingu utrzymują się nawet do półtora roku.

nici liftingujace silhouette softPo zabiegu – podstawowe uwagi i zalecenia

Chociaż zabieg liftingujący z użyciem nici Silhouette-Soft® nie jest skomplikowany, czy też obciążający dla organizmu, pacjent powinien stosować się do kilku podstawowych zaleceń.

  • Unikamy zachowań, które mogą spowodować urazy w obrębie twarzy.
  • Przez pierwsze trzy noce po zabiegu śpimy na plecach.
  • Zaleca się stosowanie zimnych okładów w ciągu pierwszych kilku godzin po zabiegu.
  • Kontrolujemy mimikę, szczególnie w pierwszym tygodniu po wykonaniu liftingu, także później, przez ok. trzy tygodnie unikamy gwałtownych ruchów mimicznych (nie jest m.in. wskazane żucie twardej żywności).
  • Nie stosujemy preparatów z filtrami przeciwsłonecznymi.
  • Niedługo po zabiegu nie jest zalecane poddawanie się leczeniu stomatologicznemu.

Może Cię zainteresować: