Nici First Lift Barb 4D – zabieg medycyny estetycznej

First Lift Barb 4D

Nici PDO First Lift to wyjątkowy rodzaj rozpuszczalnych nici z polidioksanonu, pozwalających na uzyskanie doskonałych efektów poprawiających kondycję skóry przy zabiegach twarzy i szyi. Decyduje o tym ich wszechstronność w użyciu, a także szeroka gama rozmiarów nici. First Lift to cieniutka nić stosowana do wykonywania korekt nawet najdelikatniejszej skóry, First Lift Screw to znów nić przeznaczona do zabiegów na skórze znacznie grubszej, a innowacyjność nitki First Lift Barb polega na zastosowaniu systemu dwukierunkowo zbieżnych, maleńkich haczyków, które decydują o sukcesach w rewitalizacji tkanek twarzy. W ostatnim czasie rodzina nici PDO First Lift powiększyła się o nową, zupełnie rewolucyjną pozycję – nitkę First Lift Barb 4D. Jakie efekty można dzięki niej uzyskiwać i co o tym decyduje?

Nowy wymiar nici liftingującej

Rewolucyjność najnowszego modelu nici First Lift Barb 4D polega na nowym układzie mikroskopijnych haczyków służących do podtrzymywania tkanek podskórnych. Dotychczas były one umieszczane tylko po jednej stronie nici, a teraz tworzą one gęstą strukturę dookoła całej powierzchni nitki, a w dodatku są one zwrócone w dwóch kierunkach. Stąd właśnie wzięła się nazwa nowego typu nici – o efekcie wielowymiarowości decydują najbardziej optymalnie rozmieszczone mikrohaczyki.

 

Optymalizacja efektu liftingującego bierze się ponadto z grubości nici, która przewyższa standardowy rozmiar nitek PDO, a tym samym prowadzi do maksymalizacji uzyskanych podczas zabiegu wyników. Natomiast długości użytych nici mogą być rozmaite i zależą wyłącznie od potrzeb pacjenta. Nie zmienia się sposób wprowadzania nici w tkankę podskórną – cały zabieg opiera się na użyciu niewielkiej kaniuli z trokarem lub igło-kaniuli, nie wymaga zatem przecinania skóry przy pomocy skalpela. Tym samym zabieg nie pozostawia żadnych widocznych blizn, zwykle przez kilka dni pacjenci maja niewielki obrzęk tkanek miękkich . Zabieg jest całkowicie bezbolesny i wymaga jedynie zastosowania miejscowego znieczulenia .

Na co pozwala użycie nici First Lift Barb 4D?

Nowy typ nici First Lift BARB 4 D przeznaczony jest do zabiegów mających na celu korektę twarzy i szyi . Natomiast pozostałe obszary ciała mogą być liftingowane przy użyciu innych rodzajów nitek. First Lift Barb 4D świetnie sprawdza się przy korekcie owalu twarzy oraz modelowaniu jej konturów i doskonale wpływa na redukcję zmarszczek. Nici z haczykami umieszczonymi dookoła całej ich powierzchni są również z powodzeniem wykorzystywane przy podnoszeniu podbródka, modelowaniu policzków oraz zmienianiu konturów żuchwy. Dzięki temu, że nici z haczykami pracują pod skórą jak mięśnie, czyli napinając i podtrzymując tkanki, twarz po zabiegu liftingującym wygląda znacznie młodziej, gdyż skóra jest lepiej napięta i bardziej elastyczna.

 

Natomiast o trwałości zabiegu przeprowadzonego z wykorzystaniem nitek First Lift Barb 4D decydują przede wszystkim ich specyficzne właściwości biomedyczne. Podobnie jak w przypadku pozostałych nici z rodziny First Lift, w dwa tygodnie po zabiegu wywołują one stymulację produkcji przez organizm kolagenu, który odpowiada za jędrność i elastyczność tkanek. To jeszcze nie wszystko – pobudzona zostaje również synteza innego białka decydującego o właściwym napięciu skóry, czyli elastyny, a efekt liftingujący dodatkowo utrwala wywołana przez nitkę synteza naturalnego kwasu hialuronowego. Wszystkie te procesy sprawiają, że skóra twarzy staje się bardziej elastyczna i świetnie napięta nawet po całkowitym rozpuszczeniu się nici. W razie potrzeby po kilku latach zabieg można z powodzeniem powtórzyć.

Dlaczego warto wybrać First Lift Barb 4D w AGklinik?

AGklinik specjalizuje się w wykorzystywaniu nici z serii First Lift zwłaszcza w wersji First Lift Barb 4D. Warto dodać, że dr Adam Gumkowski jest w chwili obecnej jedynym szkoleniowcem w Polsce działającym z ramienia firmy CROMA PHARMA, która te nici dystrybuuje. Ponadto dr Adam Gumkowski jest specjalistą w komplementarnym łączeniu zabiegów liftingujących, wolumerycznych i laserowych, dzięki czemu uzyskiwane efekty są nieporównywalnie trwalsze i doskonalsze, niż w przypadku wykonywania pojedynczych korekt konturów twarzy.

Może Cię zainteresować: