Nici Aptos – Lifting bez skalpela

nici aptos

Początki odmładzania spod znaku Aptos sięgają ponad 16 lat wstecz. Od tamtej pory metody były regularnie unowocześniane, uzupełniane i rozwijane, przez co obecnie prezentują bogatą i skuteczną ofertę korygowania opadających tkanek miękkich, przez specjalistów nazywanych ptozami. Zabiegi z użyciem rozpuszczalnych nici Aptos, czyli metody Excellence i Light Lift, mogą być wykonane nawet w przypadku bardzo cienkiej skóry lub przy cienkiej warstwie tkanki tłuszczowej. Zabieg dedykowany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Wskazania do zabiegu

Zabiegi metodami Excellence i Light Lift mają na celu lifting obszaru twarzy i szyi oraz ciała.

W przypadku Excellence wskazaniami są lekkie oznaki zwiotczenia i opadania tkanek miękkich. Technika Light Lift jest w stanie poradzić sobie także ze stopniem bardziej zaawansowanym występujących ptoz.

Zabiegi są polecane, by podnieść brwi i poprawić ich linię, zredukować zmarszczki wargowo-nosowe, wymodelować owal twarzy, żuchwę i podbródek, pozbyć się zmian zanikowych twarzy i szyi, wyeliminować asymetrię twarzy.

Przeciwwskazania

Zabiegi Excellence i Light lift z użyciem nici Aptos nie mogą być przeprowadzone w okresie ciąży i karmienia piersią. Wśród innych przeciwwskazań znajdują się takie przypadłości jak: choroby autoimmunologiczne, kolagenoza, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie (II i III stopień), hemofilia, zaburzenia psychiczne i neurotyczne, stany zapalne i nowotwory w obszarze zabiegu, tendencja do przerostu i bliznowacenia, zaburzenia krwi, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Aptos Excellencelifting biustu niciami Aptos

Aptos Excellence pozwala na skuteczne armirowanie twarzy i ciała. Wykorzystując bioabsorbowalne nici Caprolac Aptos Excellence sprawia, że skóra jest odmłodzona i piękna.

Nici są bioabsorbowalne, co oznacza, że samoistnie się wchłaniają. Zazwyczaj potrzebują na to około roku. Przez ten czas zawarty w nich kwas polimlekowy spowalnia procesy starzenia i sprawia, że skóra naturalnie się rewitalizuje.

Technikę Excellence charakteryzuje innowacyjność, która przejawia się między innymi w nowoczesnych, mocnych i trwałych niciach. Najnowszym wynalazkiem są nici z węzełkami, które świetnie radzą sobie nawet z cienką skórą.

Efekty po zabiegu Excellence są natychmiast widoczne i utrzymują się nawet do 2 lat!

Dodatkową zaletą techniki jest jej minimalna inwazyjność. Cały zabieg można przeprowadzić przy zaledwie jednym wkłuciu! Wprowadzane w ten sposób nici o długości 15 centymetrów są w stanie pracować w każdym obszarze twarzy.

Zabieg Aptos Excellence może być wykonywany w jednym z czterech wariantów.

Excellence Visagenici aptos podniesienie kącikow ust

Odmładzanie za pomocą zabiegu Excellence Visage polega na zastosowaniu specjalnych nici z mikrowypustami nowego typu, które są mocowane naprzeciw siebie, tworząc spiralny wzór. Mocne osadzenie nici w hipodermie umożliwia nowoczesna technika – każdy pojedynczy wypust nici jest skierowany w odwrotnym kierunku do poprzedniego, dzięki czemu tkanka jest idealnie pogrupowana.

Za pomocą zabiegu można korygować i odmładzać wszystkie obszary twarzy, łącznie z trudnymi do modelowania typami zmarszczek. Excellence Visage nie pozostawia żadnych widocznych blizn, gdyż punkt wkłucia można wykonać np. na przedłużeniu linii oka lub na granicy linii włosów.

Excellence Elegance

Zabieg Excellence Elegance pozwala na armirowanie tkanki miękkiej, do czego służą bioabsorbowalne nici z tradycyjnie ułożonymi mikrowypustami. Za ich pomocą wykonywane są niechirurgiczne korekty zmian powstających w wyniku starzenia się ciała i twarzy. Nić jest podskórnie implantowana w tkance miękkiej poprzez wkłucia, których liczba jest zredukowana do minimum. Służy do tego specjalna igła, która wprowadza i wyprowadza ją we właściwym punkcie.

Zabiegi typu Elegance mogą być wykonywane na różnych obszarach twarzy i szyi, a także na brzuchu i wewnętrznej stronie ud oraz ramion.

Excellence Contour

Jest to metoda korekcji szczególnie wrażliwych i delikatnych miejsc na ciele lub twarzy. Stosowane nici są wyjątkowo cienkie, a mikrowypusty są zastąpione przez specjalne węzełki. Dzięki nim nić jest mocno osadzona w tkance miękkiej i nie przesuwa się. Jednocześnie nici Contour stymulują komórki do produkcji kolagenu, nowych naczyń oraz tkanek włóknistych, dzięki czemu odmłodzenie jest trwałe i wyjątkowo skuteczne.

Metoda Excellence Contour jest szczególnie preferowana przy zabiegach obejmujących okolice oczu, ust, podbródka, szyi i dekoltu, ale może być też wykonywana na dowolnym innym obszarze ciała.

 

Excellence Body

Zabieg ten polega na odmładzaniu różnych partii ciała, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów, na których skóra jest wiotka i wykazuje tendencje do opadania. Za pomocą nici Excellence Body odmładzane są struktury skóry i tkanki podskórnej, przy jednoczesnym wzmocnieniu i uelastycznieniu tkanki. W ten sposób można korygować także skórę grubą i objętą cellulitem.

Stosowane do zabiegu nici są szczególnie długie (20 cm) oraz wyposażone w mikrowypusty typu Visage, dzięki czemu pozwalają one na utkanie siatki służącej do podtrzymywania i odbudowywania dużych obszarów ciała. Można w ten sposób m.in. modelować i unosić piersi, wygładzać fałdy nadkolanowe, a także wykonywać lifting wewnętrznej strony ud i ramion.

Aptos Light Lift

Liftingowanie twarzy może być dokonywane również za pomocą jednego z zabiegów z serii Light Lift – zwłaszcza przy występowaniu ptoz w bardziej zaawansowanym stadium. Mikrowypustki sprawiają, że nici podczas zabiegu Light Lift zakotwiczają się w tkankach miękkich i tworzą rusztowanie dla skóry, które pomaga utrzymać ją w dawnym położeniu, a przy okazji zawarty w niciach kwas polimlekowy, tak jak w przypadku Excallence, rewitalizuje i spowalnia procesy starzenia.

Czas trwania zabiegu to od 15 do 40 minut. Efekt po zabiegu jest natychmiastowy, jednak najlepszy rezultat widoczny jest po okresie 2-3 tygodni. Efekty Light Lift utrzymują się przez okres około 2 lat.

Technika nie wymaga stosowania nici z metalowymi haczykami (takimi jak w przypadku Happy Lift), a przez to jest mniej inwazyjna dla pacjenta, a łatwiejsza dla lekarzy. Brak metalowych haczyków pozwala na późniejsze wykorzystywanie metod medycyny z użyciem fal radiowych i ultradźwiękowych.

Light Lift Thread 2G

Zabieg Thread 2G opiera się na użyciu specjalnej podwójnej igły, która zostaje rozłączona po wprowadzeniu nici na odpowiednią głębokość. Tylko jedna z tych igieł ma ostry koniec, dlatego zabieg przeprowadzony jest na pojedynczym wkłuciu, co wiąże się z uniknięciem blizn. Nić z mikrowypustami jest następnie prowadzona przez tkanki podskórne za pomocą dwóch niezależnych igieł, co zapewnia trwałość i stabilność liftingu bez niepotrzebnego nacinania skóry.

Technologia Light Lift Thread 2G jest szczególnie polecana pacjentom oczekującym korekcji twarzy w okolicach kości jarzmowej, ale świetnie sprawdza się też przy modelowaniu podbródka, żuchwy i łuku brwiowego. Jest łatwa, bezpieczna i gwarantuje długotrwały efekt liftingu.

Light Lift Needle 2Glifting szyi

Ten rodzaj zabiegu również opiera się na wykorzystaniu dwóch połączonych igieł pozwalających na uniknięcie zbędnych wkłuć. Tym razem wyjątkowo długa, 50-centymetrowa nić jest dołączona do ich środkowej części. Dwie obustronnie ostrzone igły są w stanie umieścić pod skórą nić wyposażoną w dwukierunkowe mikrowypusty, zakreślając koła przypominające pętle. Dzięki temu tkanka jest doskonale zabezpieczona przed przemieszczaniem, co gwarantuje trwałość efektów zabiegu.

Para obustronnych igieł i długa nić z mikrowypustkami doskonale sprawdzają się przy modelowaniu żuchwy i podbródka, a także przy szczególnie popularnym liftingu okolic kości policzkowej.

Light Lift Spring

Technologia ta jest wykorzystywana do usuwania zmarszczek mimicznych i podnoszenia kącików ust, dzięki czemu znikają tzw. „linie marionetki”. Light Lift Spring polega na implantowaniu innowacyjnego materiału w kształcie malutkich sprężynek za pomocą igły, na której są one przymocowane. Dzięki sprężynkom podnoszone są opadające obszary tkanki miękkiej, ale skurcze mięśni mimicznych nie są w żaden sposób ograniczane, a ekspresja twarzy pozostaje bez zmian.

Aptos Wirelifting dłoni

Usuwanie wszelkiego rodzaju zmarszczek może być też dokonywane za pomocą narzędzia Aptos Wire, czyli stalowego instrumentu tnącego zespolonego z igłą. Uwalnianie głębokich zmarszczek i blizn od położonych niżej zrostów odbywa się w mało inwazyjny sposób, gdyż bez nacinania skóry, jedynie przez punkty wkłucia. Narzędzie Aptos Wire może być również wykorzystywane do niwelowania różnego rodzaju bruzd twarzy i ciała, a nawet do wyrównywania powierzchni skóry i tkanki podskórnej po nieudanej liposukcji.

Rekonwalescencja

Podczas trwania pierwszej doby po zabiegu zaleca się przykładanie zimnych kompresów, a miejsca wkłucia przecierać roztworem na bazie spirytusu.

Na czas pierwszych 2-3 dni należy wyeliminować ze swojej diety gorące posiłki i napoje, a alkohol odstawić na przynajmniej dwa tygodnie. Przez pierwszy tydzień warto także unikać nadwyrężenia mięśni twarzy, unikając zbyt ekspresyjnej mimiki.

W pierwszych dniach po zabiegu może być odczuwalny ból, który złagodzić można środkami przeciwbólowymi.

Cena brutto: 2460 zł – za jedną parę nici – lifting twarzy metodą Aptos

Cena brutto: od 4920 zł – podniesienie brwi metodą Aptos

Może Cię zainteresować: