Med2 Contour Medical – zabieg odchudzający i na cellulit

BEZPIECZNY, NIEINWAZYJNY, NIEZAWODNY, BRAK POWIKŁAŃ, DOSTĘPNY OD ZARAZ.

Walka z cellulitem i zmniejszanie objętości tkanki tłuszczowej nie muszą wiązać się z użyciem skalpela. Rozwój nowych technologii sprawił, że dziś mamy do wyboru takie narzędzia do usuwania cellulitu i redukowania zbędnego tłuszczu, jak światło laserowe i ultradźwięki niskiej częstotliwości. A właśnie na użyciu ultradźwięków polega innowacyjna metoda leczenia m.in. cellulitu, zwana Med Contour Medical. Jest ona szczególnie polecana tym pacjentom, którzy chcą połączyć usuwanie nieestetycznych bruzd z leczeniem lokalnej otyłości oraz ujędrnianiem skóry. Według specjalistów, w tym także dra Adama Gumkowskiego, w chwili obecnej nie istnieje skuteczniejsza platforma do bezoperacyjnej walki z miejscową otyłością i cellulitem. Poznaj metodę na miarę naszych czasów, bez bólu, bez wysiłku!

Na czym polega zabieg?

Zabieg Med Contour Medical jest zupełnie nieinwazyjny i bezbolesny, charakteryzuje się jednocześnie wysoką skutecznością w usuwaniu cellulitu oraz przy modelowaniu ciała. Polega on na poddaniu wybranych partii ciała działaniu fal ultradźwiękowych, które sięgają do 4 cm w głąb skóry. Innowacyjność używanego przy tym zabiegu aparatu Med2 Contour Medical polega przede wszystkim na tym, że fale są emitowane z dwóch przetworników, nachylonych względem siebie – dzięki temu strumienie ultradźwięków nakładają się na poszerzonej powierzchni, zamiast na niewielkich fragmentach ciała. Specjalna głowica zabiegowa służąca do zasysania fałdów skóry zapewnia właściwe umieszczenia partii ciała pomiędzy emiterami, a natężenie ultradźwięków w komórkach tłuszczowych rośnie czterokrotnie, podczas gdy sama powierzchnia skóry traktowana jest bardzo delikatnie.

Jaki jest efekt zabiegu?

W tkance tłuszczowej wywołane zostaje zjawisko kawitacji – niechciane komórki zostają rozbite i upłynnione, a powstałe w ten sposób substancje lipidowe przedostają się z przestrzeni międzykomórkowej do naczyń limfatycznych, a dalej do wątroby, gdzie zostają ostatecznie spalone. W ten sposób można likwidować zarówno cellulit, jak i miejscowe objawy otyłości – z wyjątkiem obszarów twarzy i szyi. Miejscowo występujący wzrost temperatury powierzchni skóry (najwyżej do 44 stopni) wywołuje jedynie szybko mijające zaczerwienienie, a efekt modelowania ciała za pomocą ultradźwięków jest natychmiastowy i trwały. Podczas zabiegu komórki tłuszczowe zostają zniszczone, a cellulit zredukowany, co można zauważyć już po pierwszej sesji. Co ważne, przy okazji, wygląd skóry ulega znaczącej poprawie.

Ile sesji trzeba wykonać?Zabieg na cellulit Med Contour Medical

Jest to zależne od potrzeb pacjenta, który zawsze traktowany jest indywidualnie. Zazwyczaj wykonuje się od czterech do sześciu sesji, z zachowanym pomiędzy nimi tygodniowym odstępem. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, ale w związku z tym, że najszybsza redukcja komórek tłuszczowych ma miejsce podczas pierwszych czterech sesji, najbardziej zadowalające efekty uzyskiwane są po pierwszym miesiącu. Zazwyczaj nie ma potrzeby wykonywać więcej niż sześć zabiegów, ale zdarza się, że na szczególne życzenie pacjenta Med Contour Medical bywa powtarzany po kilku miesiącach.

Warto pamiętać, że aby efekt był maksymalnie trwały, należy zwrócić uwagę na zdrowy styl życia i dbać o właściwe nawyki żywieniowe. Aby wzmocnić skuteczność leczenia, pomiędzy poszczególnymi zabiegami zalecany jest drenaż limfatyczny, który przyspiesza spalanie tłuszczu, a także kuracja z wykorzystaniem głębokiej podczerwieni, powodująca intensywny drenaż płynu obrzękowego tkanki tłuszczowej. Nie zmienia to faktu, że sam zabieg zabiera zaledwie od 1 do 2 godzin, a po jego wykonaniu można śmiało wracać do pracy lub innych zaplanowanych zajęć. Zwłaszcza, że zabieg jest całkowicie bezbolesny, pacjenci w jego trakcie odczuwają jedynie przyjemne, odprężające ciepło, przez co wielu z nich po prostu zasypia podczas sesji.

Przeciwwskazania

W związku z nieinwazyjnym charakterem zabiegu przeciwwskazania są nieliczne. Nie powinno się wykonywać zabiegu Med Contour Medical w trakcie ciąży i karmienia piersią, a także przy występowaniu chorób autoimmunologicznych oraz w przypadku pacjentów korzystających z rozrusznika serca oraz elektronicznych lub metalowych implantów. Przełożyć zabieg na później powinno się również wtedy, gdy pacjent ma gojące się zranienia lub cierpi na choroby skóry.

Wypróbuj najnowsze osiągnięcie liposukcji ultradźwiękowej na miarę XXI wieku! Pozbądź się miejscowej otyłości i cellulitu szybko, skutecznie i bezpiecznie! Zapraszamy pacjentów z Gdańska, Warszawy, Krakowa, Katowic i innych części Polski!

Zobacz film o Med Contour Medical

Zobacz efekty Med Contour Medical

Może Cię zainteresować: