Liposukcja ultradźwiękowa

Wraz z rozwojem technologii polegającej na wykorzystywaniu ultradźwięków w medycynie estetycznej, zabieg liposukcji ultradźwiękowej cieszy się coraz większą popularnością. Jak sama nazwa wskazuje, polega on na usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez poddawanie jej działaniu ultradźwięków. W odróżnieniu jednak od klasycznej liposukcji, zabieg dokonywany z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych nie wiąże się z odsysaniem nadmiaru tłuszczu, lecz polega na rozbiciu jego cząstek, upłynnieniu, a następnie doprowadzeniu poprzez naczynia limfatyczne do wątroby, gdzie zostają ostatecznie zamienione na energię. Właśnie to zjawisko, zwane kawitacją, decyduje o skuteczności i atrakcyjności liposukcji ultradźwiękowej. W końcu nie pozostawia ona żadnych blizn i jest maksymalnie zbliżona do działania sił natury.

Wszystko dzięki działaniu fal ultradźwiękowych, nałożonych na siebie w najbardziej optymalny sposób. Powodują one wzrost temperatury na powierzchni skóry do ok. 44 stopni Celsjusza, ale przy modelowaniu sylwetki najważniejsze jest to, co dzieje się pod skórą. Cząsteczki tłuszczu są rozbijane i odprowadzane do przestrzeni międzykomórkowej oraz naczyń limfatycznych w najbardziej efektywny sposób wtedy, gdy emitujące fale ultradźwiękowe przetworniki są względem siebie nachylone pod odpowiednim kątem. Dlatego też najlepsze efekty przynosi użycie urządzenia Med Contour Medical, które nie tylko jest wyposażone w tego typu emitery, ale dodatkowo wykorzystuje specjalną głowicę, która jest odpowiedzialna za najbardziej optymalne zasysanie odpowiednich partii ciała.

aparat_med_contour_medical

Aparat Med Contour Medical

Liposukcja ultradźwiękowa dokonywana z wykorzystaniem urządzenia Med Contour Medical pozwala na pozbycie się lokalnej nadwagi oraz wymodelowanie sylwetki, a jednocześnie umożliwia pozbycie się szpecącego skórę cellulitu. Miejscowe zaczerwienienie tych obszarów skóry, które poddawane są zabiegowi, bardzo szybko ustępuje, a w efekcie uzyskujemy wyraźną poprawę wyglądu i elastyczności skóry. A przy okazji nie powstaje ani jedna, nawet najmniejsza blizna.

Najlepsze efekty można uzyskać przy modelowaniu za pomocą ultradźwięków takich obszarów ciała, jak brzuch, biodra, pośladki czy plecy. Z powodzeniem można również dokonywać liposukcji w rejonie ud oraz w okolicach ramion. Liposukcja ultradźwiękowa nie jest wskazana tylko w przypadku modelowania twarzy oraz szyi – tu zdecydowanie lepiej sprawdza się np. laser.

Liposukcja ultradźwiękowa należy do tzw. zabiegów lunchowych – nie trwa długo (od jednej do dwóch godzin), nie wymaga przygotowań ze strony pacjenta, jest bezbolesna, a po jej wykonaniu można natychmiast wrócić do codziennych obowiązków. Większość pacjentek podczas sesji czuje się odprężona i maksymalnie zrelaksowana, część z nich również zasypia.

Zalecane jest poddanie się kilku cyklom modelowania ciała ultradźwiękami. Zazwyczaj wykonuje się od 4 do 8 sesji w tygodniowych odstępach, przy czym najlepsze efekty obserwuje się po pierwszym miesiącu. Przeciwwskazania są nieliczne – ciąża i okres karmienia piersią, choroby układu immunologicznego, korzystanie z implantów kardiologicznych lub rozrusznika serca.

Może Cię zainteresować: