Liposukcja infradźwiękowa N.I.L. & Lipofiling – przeszczepy tłuszczu

Liposukcja NIL i LipofilingModelowanie nawet najbardziej delikatnych partii ciała, takich jak podbródek czy szyja, jest dziś skuteczniejsze i efektywniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystko dzięki najnowszym osiągnięciom medycyny estetycznej, wśród których na szczególną uwagę zasługuje głowica do liposukcji infradźwiękowej N.I.L. Jest to wyjątkowo delikatna technika odsysania tkanki tłuszczowej, która może być następnie przeszczepiona w inne, wymagające najlepszego materiału wypełniającego, partie ciała. Czym jest liposukcja infradźwiękowa i co można dzięki niej osiągnąć?

Nutacyjne Infradźwiękowe Rzeźbienie Tkanki Tłuszczowej

Liposukcja Infradźwiękowa N.I.L. wykonywana przy użyciu Systemu EVA sp 2 to innymi słowy odsysanie tkanki tłuszczowej z zastosowaniem techniki wibracyjnej. Polega ona na wprawieniu głowicy oraz kaniuli w delikatne drgania o bardzo niskiej częstotliwości (poniżej 20 Hz, czyli mniej niż 20 razy na sekundę), dzięki czemu cały proces jest wyjątkowo delikatny, a odessany tłuszcz może być dalej wykorzystywany do mikroprzeszczepów. Infradźwięki są wytwarzane przy użyciu specjalnej głowicy LIPOMATIC, a kaniula jest wprawiana w ruch nutacyjny (innymi słowy: ruch 3D) za sprawą sprężonego powietrza.

Jak to działa? Kaniula poruszająca się z niską częstotliwością w trzech kierunkach jednocześnie w bardzo delikatny sposób rozbija grudki tłuszczu, które następnie są odsysane w postaci emulsji. Zabieg przebiega całkowicie bezboleśnie i w wyjątkowo komfortowy sposób, gdyż miejscowe znieczulenie jest wzmocnione poprzez wpływ infradźwięków na receptory bólu – oddziałują one na nie przeciwbólowo! W efekcie obszar ciała poddanego zabiegowi jest gładki, ujędrniony i pozbawiony nierówności, a odessany tłuszcz może być przeszczepiany w dowolne miejsce na ciele pacjenta. Stąd właśnie nazwa zabiegu – skrót N.I.L. (Nutational Infrasonic Liposculpture) można tłumaczyć jako Nutacyjne Infradźwiękowe Rzeźbienie Tkanki Tłuszczowej, co zdecydowanie odróżnia go od klasycznego odsysania tłuszczu.

Jak to wykorzystać?Liposukcja NIL i przeszczep tluszczu

Liposukcja infradźwiękowa N.I.L. daje najlepsze efekty przy modelowaniu tych partii ciała, które trudno poddają się klasycznej liposukcji – np. przy odsysaniu komórek tłuszczowych z okolic szyi czy podbródka. Jest też szczególnie polecana do modelowania pleców, ud, kolan, a nawet okolic krocza. Bezbolesny i wyjątkowo delikatny charakter zabiegu gwarantuje, że liposukcja będzie całkowicie bezpieczna nawet w przypadku modelowania szczególnie wrażliwych obszarów ciała. Na przykład N.I.L. jest szczególnie polecana dla mężczyzn do liposukcji high definition, czyli rzeźbienia brzucha w celu uzyskania efektu „sześciopaku”.

Warto również wiedzieć, że metodzie N.I.L. towarzyszy zaawansowany system zabezpieczeń – odsysanie jest zatrzymywane zawsze wtedy, gdy kaniula napotyka na inną tkankę niż cząsteczki tłuszczu. Cały proces jest wyjątkowo efektywny – ruchy nutacyjne pozwalają na odessanie dwa razy większej ilości tłuszczu z tej samej powierzchni ciała niż ma to miejsce w przypadku mniej zaawansowanych technologii.

Jak przebiega zabieg?

Liposukcja infradźwiękowa N.I.L. to zabieg małoinwazyjny i bezpieczny, a oznacza to, że trwa on krótko, nie wymaga hospitalizacji ani dłuższej rekonwalescencji, a wykonywany może być wyłącznie przy miejscowym znieczuleniu. Kaniule nie rozgrzewają się do wysokiej temperatury, a to z kolei oznacza, że nie ma ryzyka wystąpienia obrażeń termicznych. Zabieg nie wymaga też przygotowań ze strony pacjenta.

W wyniku liposukcji infradźwiękowej N.I.L. odessana zostaje wartościowa tkanka tłuszczowa w nieuszkodzonej postaci, dlatego warto przez zabiegiem naradzić się z lekarzem, w jaki sposób można będzie ją użyć. Liposukcja infradźwiękowa zazwyczaj łączona jest z zabiegiem transplantacji tłuszczu w miejsca, które wymagają dodatkowego modelowania. To daje naprawdę doskonałe efekty!

Może Cię zainteresować: