Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to forma liposukcji, ale bez ingerencji chirurgicznej. Substancją wykorzystywaną w metodzie lipolizy jest fosfatydylocholina – naturalny składnik pozyskiwany z ziaren soi oraz dezoksycholan sodu substancja odpowiedzialna za zjawisko adypocytolizy – rozpadu komórek tłuszczowych. Obecnie metoda lipolizy, opierająca się na podskórnym podaniu preparatu likwidującego nagromadzony miejscowo tłuszcz, jest metodą bezpieczną dającą bardzo dobre rezultaty bez skutków ubocznych. Lipoliza nie jest metodą odchudzania, ale modelowania sylwetki bez skalpela.

Podawany w tkankę tłuszczową preparat powoduje rozerwanie komórek tłuszczowych. Po wniknięciu do komórki wywołuje rozpad trójglicerydów, razem z lipoproteinami jest transportowany do wątroby, gdzie następuje rozpad tłuszczów i wydalanie ich z organizmu. Największe efekty zabiegu osiągane są u pacjentów z nadmiernym nagromadzeniem tłuszczu, który w wyniku diety oraz ćwiczeń fizycznych niemożliwy jest do redukcji. U pacjentów z dużą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny. Leczeniu mogą być poddane m.in. podbródek, dolne części policzków tzw chomiki. Są to typowe okolice, w których łatwo o nadmierne nagromadzenie komórek tłuszczowych. Do tej pory miejsca te leczone były tylko za pomocą zabiegów chirurgicznych. Należy podkreślić fakt, iż jest to zabieg skuteczny dla niewielkich obszarów ciała.

Uzyskane efekty uzależnione są od ilości tkanki tłuszczowej, im więcej tkanki tłuszczowej tym więcej zabiegów trzeba wykonać. Najczęściej konieczne jest wykonanie 3-4 zabiegów z przerwą 2-6 tygodni. Po iniekcji pojawiają się typowe dla tego zabiegu objawy w postaci obrzęku, zaczerwienienia, miejscowej bolesności, świądu, mrowienia. W miejscach iniekcji mogą pojawić się również niewielkie siniaki. Objawy te najczęściej ustępują po kilku dniach.

Dla kogo

Lipoliza jest skuteczną metodą w przypadku nieproporcjonalnie rozłożonej tkanki tłuszczowej.

Korzyści

  • wymodelowanie twarzy lub partii ciała
  • zabieg nieinwazyjny
  • pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z tzw. trudnych miejsc np. policzki

Może Cię zainteresować: