Lifting wolumetryczny – odmładzanie twarzy

lifting wolumetrycznyLifting wolumetryczny skutecznie i bezpiecznie poprawia owal twarzy oraz przywraca jej utraconą objętość w miejscach, gdzie nastąpił ubytek tkanki tłuszczowej. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnego preparatu na bazie kwasu hialuronowego bądź własnego tłuszczu (ten ostatni typ liftingu występuje pod nazwami microlipofilingu SNIF oraz nanolipofilingu). W odróżnieniu od innych stosownych wypełniaczy, produkty używane do liftingu wolumetrycznego nie tylko usuwają zmarszczki, ale także przywracają objętość konkretnych obszarów twarzy, a przy tym ulegają rozkładowi biologicznemu, nie powodują żadnych skutków ubocznych i nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji.

Korzyści liftingu wolumetrycznego
Zabieg świetnie poradzi sobie z takimi zadaniami jak:

 • wypełnienie zagłębień w okolicach skroni,
 • podkreślenie i uwydatnienie kości policzkowych
 • wymodelowanie policzków oraz podbródka

Ponadto, produkty stosowane podczas zabiegu liftingu wolumetrycznego nie wykluczają użycia innych rodzajów kwasu hialuronowego. Można również komplementarnie stosować różne typy zabiegów z wykorzystaniem własnego tłuszczu (micro- i nanolipofiling, w których zresztą AGklinik się specjalizuje). Jednak o zasadności ich użycia lub połączenia wolumetrycznego odmłodzenia twarzy z innymi technikami decyduje specjalista prowadzący pacjenta.

Preparaty stosowane podczas zabiegu

AGklinik wykonuje zabieg lifitingu wolumetrycznego przy użyciu preparatów najwyższej jakości. Jednym z nich jest RESTYLANE SubQ, który doskonale radzi sobie z korekcją policzków i brody oraz wypełnianiem nawet głębokich zmarszczek. Preparat dodatkowo spowalnia procesy starzenia, przez co często występuje jako zastępstwo lub dopełnienie faceliftingu.

RESTYLANE SubQ to:

 • produkt zawierający stabilizowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego – NASHA (non-animal stabilized hyaluronic acid), a więc niealergizujący oraz odpowiadający wegetariańskim standardom,
 • preparat o wysokiej zdolności wiązania cząsteczek wody, co powoduje stałą objętość wypełnienia, przy jednoczesnej redukcji materiału
 • produkt wchłanialny, bez ryzyka pozostawienia zgrubień lub blizn,
 • materiał dający trwałe efekty bez naruszania struktury tkanek,
 • preparat całkowicie bezpieczny, nie wymagający wcześniejszych testów skórnych.

Innym produktem stosowanym w naszej klinice podczas zabiegu liftingu wolumetrycznego jest VOLUMA Corneal®, czyli implant stworzony na bazie kwasu hialuronowego. Dzięki Voluma CORNEAL® pacjent szybko odzyska naturalną jędrność i objętość w wyglądzie konturów twarzy.

Voluma CORNEAL® to:

 • żel o strukturze trójwymiarowej siateczki powstałej na skutek wiązań molekuł sieciujących (BDDE) z kwasem hialuronowym,
 • doskonałe uzupełnienie lub alternatywa dla tradycyjnego liftingu twarzy,
 • sposób na osiągnięcie trwałego i natychmiastowego efektu odmłodzenia twarzy.

Micro- i nanolipofilingodmładzanie twarzy

Doskonałą alternatywą dla preparatów na bazie kwasu hialuronowego jest materiał powstały z wykorzystaniem komórek tłuszczowych pobranych bezpośrednio z ciała pacjenta. Taki typ zabiegu jest w najwyższym stopniu zbliżony do przywracania naturalnej struktury skóry i tkanki podskórnej. Micro- i nanolipofiling to zabiegi różniące się stopniem rozdrobnienia komórek tłuszczowych. W przypadku microlipofilingu SNIF (ang. Sharp Needle Intradermal Fat Grafting) materiał jest stokrotnie bardziej rozdrobniona niż przy tradycyjnych przeszczepach, natomiast użyta igła jest zdecydowanie cieńsza od stosowanej zazwyczaj (ma grubość ok. 0,45 – 0,50 mm, podczas gdy igły używane przy zwykłym przeszczepie tłuszczu mają od 1,2 do 2 mm grubości). Nanolipofiling to zabieg przeprowadzany przy użyciu jeszcze bardziej rozdrobnionego materiału, a stosowane igły są jeszcze cieńsze, co otwiera przed liftingiem wolumetrycznym nowy zakres możliwości.

Warto w tym miejscu zauważyć, że dr Adam Gumkowski nie tylko specjalizuje się w zabiegach przeprowadzanych z wykorzystaniem tłuszczu pacjenta, ale też szczególnie podkreśla, że korzyści, jakie daje ta metoda są szczególnie zadowalające.

Przebieg zabiegu liftingu wolumetrycznego

O ile zabieg przeprowadzany jest przez specjalistę, tak jak w przypadku tych, które mają miejsce w naszej klinice, lifting wolumetryczny nie trwa długo i jest całkowicie bezpieczny. Dodatkową zachętą są natychmiast widoczne po zabiegu efekty, które utrzymują się przez czas 18-24 miesięcy.

Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu pod skórę. Używa się do tego tępo zakończonej igły, wprowadzanej przez nacięcie w skórze wykonane w okolicach owłosionej skóry głowy. Nacięcie jest ledwo widoczne, nie przekracza długości 1,5 mm, a po upływie doby zupełnie znika. Jeżeli obszar twarzy tego wymaga, konieczna jest jednak głęboka iniekcja sięgająca tkanki podskórnej lub nawet kości (np. w przypadku modelowania żuchwy lub podbródka). Zabieg nie wymaga narkozy, zazwyczaj stosowane jest znieczulenie miejscowe, choć często nie jest ono konieczne.

Zarówno tłuszcz pobrany z ciała pacjenta, jak i oba preparaty na bazie kwasu hialuronowego są niewidoczne i niewyczuwalne pod skórą. Aby dobrze je rozprowadzić, specjalista może wykonać delikatny masaż. Nie ma przeciwwskazań, by bezpośrednio po zabiegu pacjent wrócił do normalnego życia, nie jest konieczna hospitalizacja ani rekonwalescencja. Jedynym śladem po zabiegu mogą być niewielkie krwiaki, które jednak szybko się wchłoną, a dodatkowa zaleta stosowanych preparatów, czyli nawilżenie okolicznych tkanek sprawi, że skóra będzie wyglądała świeżo, zdrowo i naturalnie.

Cena brutto: od 2460 zł 1 – Voluma 1 ampułka

Cena brutto: 3075 zł – za 1 okolicę Microlipofiling; 2 okolice 3000 zł + VAT; cała twarz 4000 zł + VAT

Może Cię zainteresować: