Laserowe usuwanie rozstępów

laserowe usuwanie rozstępów po ciąży

Rozstępy tworzą się na poziomie skóry właściwej, a ich powstawanie wiąże się z niewłaściwym działaniem komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny.

Szacuje się, że rozstępy występują prawie u 70% kobiet oraz 40% mężczyzn. Najczęściej pojawiają się na piersiach, brzuchu, udach, pośladkach, a także w okolicy obręczy barkowej i na plecach.

W AGKlinik rozstępy pociążowe, wzrostowe, po schudnięciu oraz wszelkie inne usuwamy za pomocą Lasera Fraxel CO2. Likwidacja rozstępów laserem przynosi bardzo dobre rezultaty.

rozstępy skórne

Oczywiście efekty laseroterapii uzależnione są od tego w jakim stadium rozstępy się znajdują. Im szybciej zareagujemy, tym lepszy efekt osiągniemy. Najtrudniej usunąć rozstępy w fazie zanikowej a więc znajdujące się głęboko w skórze.

Impulsy lasera przenikają w głąb skóry właściwiej w stosownej odległości tak, aby nie powodować oparzenia a skutecznie pobudzić ją do regeneracji i produkcji nowego kolagenu, co jest szczególnie istotne, gdyż wraz z upływem lat jego produkcja maleje.

laser-na-rozstepy

Po sesji laseroterapii na skórze pojawią się strupki, które zejdą w okresie od 1 do 3 tygodni.

U większości pacjentów zabieg należy kilka razy powtórzyć. Poprawę można zaobserwować natychmiast, choć optymalny efekt widoczny jest po 2-3 miesiącach.

Warto także dodać, że używany przez AGklinik już od kilku lat Laser Fraxel CO2 jest wyjątkowo dobrze tolerowany przez pacjentów.

likwidacja rozstępów zanikowych

W porównaniu z innymi stosowanymi do tej pory w medycynie estetycznej laserami, Fraxel CO2 nie przysparza dużego bólu – zabiegowi towarzyszy odczucie kłucia, jednak pacjentom wystarczy znieczulenie w postaci maści lub środka doustnego.

Dodatkowo, na korzyść pacjentów zmieniła się także długość okresu rekonwalescencji.

Po sesji z laserem Fraxel pacjenci do zwyczajnych aktywności mogą powrócić już po okresie trzech dni

 

Może Cię zainteresować: