Laserowe usuwanie blizn

Blizny stanowią naturalny efekt gojenia się ran, jednak dla niektórych osób są powodem do dyskomfortu i znacząco obniżają samoocenę. Dotyczy to zwłaszcza blizn, które znajdują się w widocznym miejscu i powodują złe samopoczucie psychiczne.

Zabiegi operacyjne i usuwanie blizn w standardowy sposób jest na ogół bolesne. To powoduje, że pacjenci nie decydują się na nie. Kolejną kwestią jest inwazyjność i istniejące ryzyko powikłań, jakie niesie ze sobą ingerencja w blizny.

Laser Fraxel CO2 na blizny

Alternatywą jest technologia laserowej redukcji blizn. Jest to nowoczesne rozwiązanie z zastosowaniem lasera frakcyjnego, które daje możliwość usunięcia blizny przy ograniczonym odczuwaniu bólu i dyskomfortu oraz minimalnym ryzyku powikłań po zabiegu. W odróżnieniu od standardowego zabiegu ograniczony zostaje też czas powrotu do pełnej sprawności, a rekonwalescencja przebiega sprawniej.

Laseroterapia (więcej o niej tutaj) to popularny zabieg, stosowany w medycynie od ok. 20 lat. Jego celem jest m.in. poprawa wyglądu.

Według badań przeprowadzonych przez CBOS aż 70% Polaków wskazuje, że wygląd zewnętrzny ma decydujące znaczenie w przypadku życia zawodowego i osobistego. Usuwanie blizn laserem to proces, który cały czas jest udoskonalany, a obecnie zastosowanie mają urządzenia, które emitują wiązkę światła i dokładnie docierają do tkanek. Daje to możliwość skutecznego usuwania nawet tak trudnych blizn jak pooperacyjne.

Usuwanie blizn laserowo pobudza produkcję nowych włókien kolagenowych, co daje widoczne efekty napięcia i liftingu skóry i przekłada się na estetykę i lepsze samopoczucie pacjenta.
O intensywności zabiegu z zastosowaniem lasera decyduje lekarz specjalista, zależnie od każdego przypadku. Sposób leczenia jest uwarunkowany od indywidualnych potrzeb.

Laserowe usuwanie blizny – podstawowe zagadnienia

Laserowa redukcja blizn to sposób na trwałe pozbycie się nieestetycznych zmian, które powodują złe samopoczucie psychiczne i obniżają samoocenę pacjentów.

zabieg usuwania blizn laserem Fraxel CO2

Laserowe usuwanie blizny można rozpocząć po ok. 2 do 3 miesiącach od czasu powstania urazu, a szczegółowo jest to uzależnione od rodzaju blizny. Jak wskazują specjaliści – im mniejszy obszar zbliznowacenia i krótszy czas od powstania blizny, tym większa szansa na jej skuteczne usunięcie.
Zabieg usuwania blizny wykonuje się z zastosowaniem lasera Fraxel CO2.

Usuwanie blizn laserem Fraxel CO2 posiada kilka zalet:

   • Jest to bezpieczny i niemal niebolesny zabieg. O komfort pacjenta dba się dodatkowo poprzez zastosowanie maści znieczulających.
   • Okres powrotu do pełnej sprawności po wykonanym zabiegu z zastosowaniem lasera jest krótszy niż w tradycyjnym zabiegu, np. peelingu lub dermabrazji. Skóra szybciej się goi, co daje pacjentowi możliwość szybszego powrotu do aktywności zawodowej.

Usuwanie blizn laserem Fraxel CO2 nie jest zalecane niektórym pacjentom. Dotyczy to pacjentów zażywających niektóre leki, np. retinoidy, stosowane w leczeniu trądziku, sterydy, leki fotouczulajace i rozrzedzające krew, np. warfaryna. Aby przeprowadzić zabieg laserowego usuwania blizn należy odczekać trzy miesiące od momentu odstawienia tych leków.

Laserowe usuwanie blizny nie jest też zalecane kobietom w ciąży i matkom karmiącym piersią. Do zabiegu nie kwalifikują się osoby zmagające się z nowotworami skóry, infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi skóry, atopowym zapaleniem skóry i posiadające świeżą opaleniznę (ok. tydzień przez zabiegiem).

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska, które ocenia czy możliwe jest bezpieczne usuwanie blizn za pomocą lasera.

Rodzaje usuwanych blizn

Do blizn, które można usunąć w innowacyjny sposób z zastosowaniem lasera Fraxel CO2 zaliczamy:

   • blizny potrądzikowe
   • blizny pooparzeniowe
   • blizny pooperacyjne
   • blizny powypadkowe
   • blizny przerostowe

Poniżej omówiono szczegółowo poszczególne rodzaje blizn, wskazując jakie zastosowanie w ich zwalczaniu ma laser Fraxel CO2.

Blizny potrądzikowe są nazywane także bliznami zanikowymi. Stanowią problem nie tylko osób w wieku dojrzewania, ale i dorosłych.

Blizny potrądzikowe to, jak wskazują dane, w ok. 80% problem dziedziczny, a zabiegi kosmetyczne i pielęgnacja często okazuje się niewystarczająca, aby pozbyć się ich na stałe. Co istotne, blizny potrądzikowe występują częściej wśród osób, które nie leczyły nigdy trądziku, próbowały natomiast pozbyć się go w inny sposób, np. poprzez wyciskanie, rozdrapywanie i inne metody niekosmetyczne.Już sam trądzik jest uporczywy i trudny do pokonania, a znacznie większych problemów dostarczają różne rodzaje blizn potrądzikowych. Zaliczmy do nich: blizny przerostowe, zanikowe i przebarwienia.

Blizny przerostowe to grube, wypukłe guzki, zlokalizowane na klatce piersiowej lub plecach. Blizny zanikowe to z kolei otwory o mniejszych lub większych rozmiarach, nadające skórze twarzy „pofalowaną” strukturę. Z kolei przebarwienia to efekt nadprodukcji melaniny, czyli białka, które nadaje skórze kolor. W trakcie, kiedy walczy ona z trądzikiem dochodzi czasami do powstania brązowych lub różowych plam, najczęściej na twarzy.
Wszystkie ze wskazanych wyżej rodzajów blizn potrądzikowych są powodem dyskomfortu dla pacjentów. Ich rozległość wynika ze stopnia zaawansowania trądziku oraz czasu gojenia się ran. Aby je zredukować i przywrócić naturalny wygląd skóry konieczne jest wyrównanie zagłębień i kolorytu.

W przypadku zastosowania innowacyjnych metod leczenia takich jak laser frakcyjny nie mają znaczenia rodzaje usuwanych blizn. Każde ze wskazanych wyżej blizn można usunąć z zastosowaniem lasera, co jest bezpiecznym rozwiązaniem.
Jeśli chodzi o skuteczne usuwanie blizn potrądzikowych – laser jest też bardziej efektywny od np. dermabrazji lub głębokiego peelingu i nie powoduje bólu. W efekcie pacjent może liczyć na trwałe usuniecie blizn.

W przypadku blizn potrądzikowych zabieg z zastosowaniem lasera frakcyjnego Fraxel CO2 polega na tworzeniu mikrouszkodzeń, wokół których pozostawia się tkankę ułatwiającą gojenie. Na ogół wykonuje się serię zabiegów, co jest uzależnione od głębokości i wielkości blizn. Odstępy między poszczególnymi seriami wynoszą średnio 1 – 2 miesiące, a po tym okresie skóra wymaga dodatkowej regeneracji przez ok. 6 miesięcy.

Blizny pooparzeniowe to rodzaj blizn, w których białko skóry zostało zdeformowane w wyniku wysokiej temperatury lub czynników chemicznych. Tego typu blizny wyglądają nieestetycznie, mają nierówna strukturę, przebarwienia lub odbarwienia i są trudne do usunięcia. Uważane są za najtrudniejsze do leczenia.
Blizny pooparzeniowe są na ogół wypukłe, o niewłaściwej budowie, twarde i posiadające nierówną powierzchnię. W niektórych przypadkach skóra przypomina wręcz plastik, co upośledza czynności ruchowe, zwłaszcza, jeśli do uszkodzenia doszło w miejscach takich jak np. dłonie. Jeśli z kolei blizna jest zlokalizowana na szyi może uniemożliwiać właściwe poruszanie głową.

Leczenie blizn pooparzeniowych wiąże się z koniecznością przebudowy skóry i pozbycia się nieestetycznych wypukłości. To początkowy etap leczenia, uzależniony od pacjenta, ponieważ w przypadku tego typu urazów nie ma jednej, uniwersalnej metody pozbycia się nieestetycznych blizn.
Blizny pooperacyjne występują najczęściej po urazach ortopedycznych lub cesarskim cięciu. Mają różne kształty i kolory.
Usuwanie blizn pooperacyjnych jest tym skuteczniejsze im bardziej świeża blizna. W przypadku starszych blizn jest to znacznie trudniejsze. Wiąże się to z faktem, że zrosty powstałe w wyniku operacji w początkowym okresie są na ogół miękkie i nie wystają ponad powierzchnię skóry. Są też mniej widoczne. Z czasem zaczynają się, jednak powiększać i unosić, powodując stwardnienia, które dopiero po kilku miesiącach stają się bardziej miękkie. Wówczas też rana przestaje boleć.

Na ogół blizny pooperacyjne, nawet te niewielkich rozmiarów, odróżniają się kolorystycznie od ciała i zdrowej skóry. Są najczęściej sine lub mają odcień czerwieni, której nasilenie nie maleje nawet z upływem lat. Rzadko zdarza się, że blizna z wiekiem staje się niemal niewidoczna. W takim przypadku usuwanie blizn laserowo pozwala uzyskać efekt zdrowej skóry, bez nieestetycznych nierówności.
Blizny powypadkowe to blizny powstałe na skutek wypadków lub rozległych skaleczeń. Ich efektem jest nie tylko ślad na ciele, ale, w niektórych przypadkach, również nerwobóle. Czasami pojawiają się też blizny przerostowe.

Blizny powypadkowe w pierwszym okresie powstania są twarde i wyraźnie odznaczają się ponad powierzchnią skóry. Tuż po samym urazie są szersze i sprawiają ból i świąd. Mogą wysuszać się, a brak ich prawidłowej pielęgnacji powoduje bolesność i pękania.

Skuteczne usuwanie blizn powypadkowych za pomocą lasera frakcyjnego polega na ich spłyceniu i nadaniu tkance elastyczności. Tego typu zabiegi na blizny usuwają nawet do 30% tkanki łącznej, która tworzy bliznę. Następnie w organizmie rozpoczyna się proces regeneracji włókien kolagenowych. W efekcie dochodzi do powstania nowej tkanki i efektywnie postępuje leczenie blizn.
Usuwanie blizn laserem frakcyjnym powoduje wytworzenie tkanki, które zastępuje bliznę i upodobania się do zdrowej skóry. W ten sposób osiąga się pożądany efekt wizualny.

laser na blizny

Blizny przerostowe powstają w efekcie niewłaściwego gojenia się ran. Kiedy proces gojenia przebiega prawidłowo wówczas na powierzchni skóry powstaje blizna, będące efektem wnikania naczyń krwionośnych i odkładania włókien kolagenowych. Kiedy, jednak dochodzi do zaburzenia procesu gojenia – wówczas tkanka skórna w miejscu urazu nadal produkuje kolagen, co powoduje przerost blizny ponad warstwę skóry. Mamy, więc do czynienia ze zbyt dużą intensywnością w procesie regeneracji po odniesionym urazie Najczęściej jest to uzależnione od indywidualnych preferencji organizmu i powikłań, jakie pojawiają się w procesie gojenia, takich jak np. krwawienia lub ropienie rany.

Objawami blizn przerostowych są zaczerwienienia, które wraz z upływem czasu bledną. Powstała blizna posiada wypukły kształt, wystaje ponad warstwę skórną, co wygląda nieestetycznie i powoduje dyskomfort u pacjenta oraz trudności, jeśli blizna znajduje się w miejscu narażonym np. na dotyk lub otarcia.

Proces leczenia blizny przerostowej odbywa się pod okiem specjalisty i z zachowaniem środków ostrożności. W sytuacji, kiedy pojawia się, stosuje się zabiegi z użyciem lasera. Usunięcie blizny laserem daje możliwość poprawy estetyki i samopoczucia pacjenta oraz zwalczenia dolegliwości bólowych.

Usuwanie blizn laserem Fraxel CO2 – na czym polega zabieg?

Usuwanie blizny laserem Fraxel CO2 polega na połączeniu maksymalnej skuteczności z minimalizacją okresu regeneracji i leczenia. Zmniejsza się też ryzyko wystąpienia infekcji, a ból jest niemal nieodczuwalny.

Laser Fraxel CO2 to innowacyjny laser frakcyjny, przeznaczony do przeprowadzania zabiegów małoinwazyjnych. Pozwala w bezpieczny sposób uzyskać efekty, jakie wcześniej dawały tylko tradycyjne lasery do głębokiej ablacji.

Laserem można usuwać różne typy blizn. W praktyce np. usuwanie blizn potrądzikowych laserem Fraxel CO2 powoduje koagulację uszkodzonej tkanki bliznowatej i pobudza tworzenie nowej – zdrowej. Szybka i skuteczna regeneracja i odbudowa zdrowej warstwy skóry następuje też w sytuacji, kiedy odbywa się laserowe usuwanie blizn potrądzikowych. Emitowana jest wówczas wiązka laserowa, która dociera do głębokich warstw skóry i daje możliwość usunięcia nawet najbardziej rozległych blizn.

Laser Fraxel CO2 operujący w systemie frakcyjnym emituje energię, która doprowadza do odparowania i podgrzania blizny umożliwiając jej korekcję, remodelowanie struktury tkanki, a także wyrównanie kolorytu skóry.
Podczas sesji przeprowadzonej za pomocą Lasera Fraxel CO2 w trakcie takich zabiegów jak np. laserowe usuwanie blizn pooperacyjnych, pacjentowi towarzyszy odczucie kłucia, jednak najczęściej poziom dyskomfortu mieści się w granicach tolerancji bólu. Przed zabiegiem, w trosce o jak najlepsze samopoczucie pacjentów nakładana jest maść znieczulająca, czasami stosuje się także sedację lub doustne środki przeciwbólowe, co dodatkowo ogranicza odczuwanie dolegliwości.

Laser na blizny pooperacyjne to rozwiązanie, które daje możliwość trwałej naprawy wyglądu skóry i poprawy samopoczucia pacjentów. Dla wielu z nich dyskomfort związany z nieestetycznym stanem skóry jest w stanie zlikwidować tylko skuteczny zabieg, jakim jest laserowe usuwanie blizn. Przed i po nim warto zapoznać się z opiniami specjalistów i lekarzy oraz dostosować do ich wskazówek, aby sam zabieg, jak i proces rekonwalescencji przebiegały prawidłowo.

Rekonwalescencja po laserowym usuwaniu blizn

W porównaniu z dotychczas wykonywanymi zabiegami laserowymi, ten prowadzony za pomocą Lasera Fraxel CO2 jest dużo mniej bolesny, a towarzyszący mu okres rekonwalescencji jest zdecydowanie krótszy. Na ogół już po 2 – 3 dniach od zabiegu pacjent może podjąć normalną aktywność, przy czym zaleca się aby przez ok. tydzień po sesji unikać zwiększonego wysiłku, a przez miesiąc od zabiegu chronić się przed silnym działaniem promieni słonecznych, w czym pomocna jest parasolka lub kapelusz i krem z wysokim filtrem – 30+ SPF.

Po sesji laseroterapii na skórze pojawią się tzw. strupki, które znikają w okresie od 1 do 3 tygodni.
Skuteczność usuwania blizn laserem jest uwarunkowana indywidualnymi predyspozycjami pacjenta oraz strukturą blizny. Jednak u większości pacjentów zabieg należy kilkakrotnie powtórzyć.

 

Laserowe usuwanie blizn – cennik

Ceny za zabiegi z zastosowaniem lasera Fraxel CO2 są zróżnicowane. Istotne znaczenie ma wielkość i rozległość zmian skórnych, stąd różnice w kosztach jeśli chodzi o usuwanie blizn. Cena jest też uzależniona do faktu jak długo istnieje blizna.

Dokładne informacje podawane są w trakcie indywidualnych konsultacji, w trakcie których specjalista omawia też ogólne aspekty jeśli chodzi o usuwanie blizn pooperacyjnych. Cennik jest, więc kwestią indywidualną, zależną od każdego pacjenta.

Po sesji laseroterapii na skórze pojawią się strupki, które zejdą w okresie od 1 do 3 tygodni. Skuteczność usuwania blizn laserem jest uwarunkowana indywidualnymi predyspozycjami pacjenta oraz strukturą blizny. Jednak u większości pacjentów zabieg należy kilkakrotnie powtórzyć.

Skontaktuj się z nami:

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

Może Cię zainteresować: