Korygowanie i modelowanie twarzy

Modelowanie twarzy

Piękno to nie tylko napięta, jędrna i jednolita skóra. To także powabne krzywizny, charakterystyczne dla młodej, pełnej życia twarzy. Uwypuklone kości policzkowe, harmonijny owal twarzy, nie zaznaczone bruzdy nosowo-wargowe, pięknie osadzone łuki brwiowe. Z wiekiem zmniejsza się objętość tkanki tłuszczowej przede wszystkim obszaru środkowej części twarzy (okolicy kości policzkowych, policzków, fałdów nosowo-wargowych oraz kącików ust), w następnej kolejności żuchwy i podbródka, i najrzadziej szyi i skroni. Najmniej są narażone te okolice, w których tłuszcz prawie nie występuje – wokół oczu i ust. Wolumetryczne odmładzanie twarzy polega na przywracaniu utraconej objętości i poprawianiu konturów twarzy tak, aby zostały odzyskane właściwe proporcje twarzy.

AGklinik proponuje wykonanie modelowania twarzy nieinwazyjną, a bardzo skuteczną metodą prof. Serdeva – w Polsce tylko w naszej klinice wykonywane są takie zabiegi. Metoda ta, polega na implantacji pod skórę specjalnych nici, za pomocą których chirurg umieszcza i umocowuje tkankę podskórną, i skórę we właściwym położeniu. Dzięki tej nowej technice możliwe jest wyeksponowanie tych partii ciała, które nigdy nie były okazałe. Możemy na przykład w sposób nieinwazyjny (bez użycia skalpela czy implantów), uwydatnić kości jarzmowe twarzy u osoby, która ich nigdy nie miała, czy też podnieść opadające policzki i kąciki ust, wymodelować skronie i podbródek Zabieg nie wymaga operacji, długiego okresu rekonwalescencji i nie pozostawia blizn. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa kilkanaście minut.

Poza tą, innowacyjną metodą dysponujemy pełnym zestawem popularnych zabiegów oraz implantów, zarówno nietrwałych, jak i trwałych, płynnych, twardniejących i stałych, dostarczanych za pomocą iniekcji i procedur chirurgii estetycznej. Możliwe jest uwypuklenie czy powiększenie ust, policzków, brody, korekta owalu twarzy, czy też zmarszczek. Korygowanie konturów twarzy możemy uzyskać za pomocą umieszczenia tradycyjnych implantów silikonowych, ale także biokompatybilnych implantów twardniejących, identycznych z ludzką kością bez konieczności wykonywania zabiegu chirurgicznego. Możliwy jest tzw.mikroprzeszczep własnej tkanki tłuszczowej po to, aby przywrócić swojej twarzy naturalną linię jej rysów.

Kolejna metoda na pozbycie się np. zbyt obfitej dolnej części policzków, zwanej popularnie chomikiem – to lipoliza iniekcyjna. To forma liposukcji, ale bez ingerencji chirurgicznej. Polega na podskórnym podaniu preparatu likwidującego nagromadzony miejscowo tłuszcz, jest metodą bezpieczną dającą bardzo dobre rezultaty na małych powierzchniach bez skutków ubocznych.

W zależności od problemu, stanu zdrowia, kondycji skóry i preferencji pacjenta lekarz indywidualnie dobiera odpowiedni rodzaj zabiegu oraz materiał do wypełnień.

Dla kogo

Zabiegi można wykonywać u pacjentów z następującymi wskazaniami:

 • nadanie twarzy właściwych proporcji
 • powiększenie kości policzkowych
 • wypełnienie zagłębień w okolicach skroni
 • wypełnienie lub rozciągnięcie bruzd nosowo-wargowych
 • modelowanie podbródka
 • zmiana kształtu ust
 • usunięcie tzw. chomików
 • korekcja wad nabytych

Korzyści

 • szybkie i efektowne rezultaty
 • wymodelowanie twarzy
 • odmłodzenie twarzy

Może Cię zainteresować: