Happy Lift – Lifting nitkowy

BEZPIECZNY, NIEINWAZYJNY, NIEZAWODNY, BRAK POWIKŁAŃ, DOSTĘPNY OD ZARAZ.

Lifting nitkowy to małoinwazyjna metoda modelowania twarzy i szyi, która pozwala na uzyskanie efektów w największym stopniu przypominających wynik operacji plastycznej ale w odróżnieniu od niej nie pozostawia żadnych blizn a efekt kosmetyczny jest bardzo naturalny. O jej skuteczności decyduje przede wszystkim użycie cienkich, wchłanialnych nici Happy Lift. Ich skład chemiczny niemal nie różni się od innych stosowanych w chirurgii wchłanialnych nici. Z drobną różnicą – w przypadku nici Happy Lift czas wchłaniania się został wydłużony do minimum ośmiu miesięcy, dzięki czemu efekt liftingujący jest trwalszy niż przy zastosowaniu standardowych nici.

Nici Happy Lift posiadają mikroskopijne haczyki, dzięki którym efekt liftingu możliwy jest do osiągnięcia bez użycia skalpela! Co więcej, efekty zabiegu są porównywalne do tradycyjnego liftingu! Jak to możliwe? Wspomniane już haczyki zaczepiają się w tkance podskórnej, co pozwala specjalistom dowolnie podciągać i modelować zwiotczałą skórę. W ten sposób nici Happy Lift stają się swojego rodzaju rusztowaniem dla skóry, która w trakcie zabiegu jest przemieszczana na dawne miejsce.

Happy Lift to więcej niż lifting! Zabieg pobudza tworzenie nowych włókien kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, przez co realnie wpływa na przebudowę dotychczasowej struktury skóry, a co za tym idzie stymuluje ją do zwalczania i opóźniania procesów starzenia. Jak to możliwe? To banalnie proste – odbudowane struktury kolagenowe tworzą sieć przypominającą rusztowanie, które w naturalny sposób podtrzymują tkanki we właściwym miejscu.

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe. Nić Happy Lift wkłada się do specjalnej igły i wprowadza pod skórę. Haczyki, działając jak małe kotwice i zaczepiają się w tkance podskórnej i za ich pomocą chirurg przesuwa obwisłą skórę. Linie przebiegania nici są ściśle ustalone i wcześniej bardzo precyzyjnie określa się ich planowane położenie.

Czas trwania zabiegu może zamknąć się nawet w kwadransie, a zazwyczaj nie przekracza 40 minut! Po zabiegu obowiązkowe jest noszenie opaski podtrzymującej, zazwyczaj nie trwa to jednak dłużej niż tydzień.

Lifting nićmi Happy Lift

Choć pierwsze efekty są natychmiast dostrzegalne, to pełny rezultat zabiegu widać po upłynięciu około 2-3 tygodni. Nici mają doskonałą tolerancję biologiczną i zazwyczaj po okresie około 12 do 15 miesięcy są naturalnie wchłaniane. Jednak wchłonięcie nici nie oznacza pożegnania się z efektami zabiegu. Organizm przez ten okres jest bowiem w stanie zastąpić nici pasmami własnego kolagenu. Tym samym efekty mogą być widoczne nawet do 6 lat.

Wskazania do Happy Lift

Happy Lift to zabieg dedykowany osobom, które chcą zadbać o swoją twarz, ale nie są zdecydowane na interwencję chirurgiczną. Ze względu na swoją specyfikę Happy Lift przyniesie doskonałe rezultaty w przypadku dość młodych osób. Zalecany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom w wieku od 30 do 60 lat. Specjaliści przyznają, że na zabieg z użyciem Happy Lift najczęściej decydują się kobiety z przedziału wiekowego od 35 do 45 lat, które chcą pozbyć się pierwszych efektów starzenia. W ich przypadku nici świetnie podniosą okolice policzków, wymodelują owal twarzy, poprawią kształt podbródka i okolic szyi. Lifting nitkowy może również być bardzo korzystny w przypadku tych pacjentów, którzy przeszli już operacyjne modelowanie twarzy lub szyi, ale zauważają u siebie symptomy nawrotów efektów starzenia się, z różnych względów nie mogą jednak poddać się kolejnej operacji chirurgicznej. Szczególny przypadek stanowi konieczność uniesienia brwi – zabieg z użyciem nici Happy Lift nie jest tu alternatywą dla operacji chirurgicznej, lecz jedyną możliwością.

Zalety Happy Lift

Do głównych zalet Happy Lift należy uniknięcie operacji chirurgicznej w postaci tradycyjnego liftingu. Inwazyjna ingerencja chirurgiczna dużo częściej wiązała się ze skutkami ubocznymi. Niemal bezinwazyjny Happy Lift gwarantuje podobny efekt, bez żadnych blizn po zabiegu.

Ponadto, efekty Happy Lift widać od razu po zabiegu i nie ograniczają się jedynie do liftingu, ale przede wszystkim pobudzają skórę do produkowania nowych włókien kolagenowych i kwasu hialuronowego. Dzięki temu efekty widoczne są natychmiast i są znacznie trwalsze niż kiedykolwiek wcześniej! Skóra jest odmłodzona, jędrna i nawilżona!

 

Rekonwalescencja

Po zabiegu pacjent odczuwa przejściową tkliwość tkanek w okolicach wprowadzonych nici. Świeżo po zabiegu możliwy jest także ból w czasie nasilonych ruchów mimicznych. W związku z tym zaleca się pacjentom, by przez pierwsze 3 dni po zabiegu unikali – w miarę możliwości – wszelkich ruchów mimicznych, a przez następne trzy tygodnie powstrzymywali się od silnego nacisku na skórę w miejscach poddanych zabiegowi.

Występujące w różnym stopniu nasilenia, w zależności od organizmu pacjenta, obrzęki i zasinienia powstałe podczas zabiegu znikają samoistnie w przeciągu tygodnia do dwóch tygodni.Jednak by efekty zabiegu były jak najbardziej trwałe, przez 3 miesiące po jego przeprowadzeniu warto powstrzymać się od intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Warto też wiedzieć, że do okresu rekonwalescencji można się przygotować. Na tydzień przed zabiegiem można rozpocząć przyjmowanie homeopatycznych dawek arniki (5 granulek 5 razy na dobę, na tydzień przed zabiegiem i tydzień po jego wykonaniu). Przed zabiegiem unikamy leków zawierających kwas acetylosalicylowy (takich jak polopiryna i aspiryna), ponieważ zmniejszają krzepliwość krwi, wydłużają zatem okres rekonwalescencji. Warto też ograniczyć spożycie kawy oraz powstrzymać się od picia alkoholu i palenia papierosów.

Przeciwwskazania

Happy Lift nie może być wykonany w okresie ciąży bądź karmienia piersią. Przeciwwskazaniem są także: nowotwór, choroby autoimmunologiczne, niewyrównana cukrzyca, tendencje do powstawania bliznowców, zakażenia okolicy zabiegu, infekcje wirusowe, jak również choroby drobnoustrojowe.

Dr Adam Gumkowski jest jedynym w Polsce szkoleniowcem powołanym przez CROMA PHARMA, dystrybutora nici Happy Lift.

Może Cię zainteresować: