Botox – usuwanie zmarszczek mimicznych

Botoks & Metoda Prof. SerdevaUsuwanie zmarszczek botoksem

Upływający czas, indywidualna mimika twarzy oraz predyspozycje genetyczne powodują, że na naszych twarzach z czasem pojawiają się zmarszczki. Są świadectwem naszego życia, doświadczenia i temperamentu – są częścią nas. Ale dla osób, które nie mogą i nie chcą się z nimi pogodzić medycyna estetyczna proponuje zabiegi korekcji zmarszczek. AGklinik rekomenduje szczególnie dwie metody – dobierane indywidualnie do każdego pacjenta, rodzaju i wielkości zmarszczek – tj. metodę korekcji za pomocą zabiegu opartego o metodę prof. Serdeva oraz zastosowanie Botoksu.

Metoda prof. Serdeva polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnych nici, za pośrednictwem których chirurg przytwierdza tkankę podskórną oraz skórę w odpowiednim położeniu. Zabieg metodą prof. Serdeva przynosi świetne rezultaty, m.in. w korekcji a nawet zlikwidowaniu fałdów nosowo-wargowych – jednej z najczęstszych zmarszczek mimicznych. Zabieg jest mało inwazyjny, nie wymaga znieczulenia ogólnego i co istotne jego efekt jest trwały (jest też możliwość, w ciągu kilku miesięcy od zabiegu, odwrócić jego skutki tj. usunąć specjalne nici zanim się wchłoną).

Kolejna metoda korekcji zmarszczek mimicznych polega na wykorzystaniu toksyny botulinowej, występującej pod nazwą handlową np. Botox lub Dysport. Usuwanie zmarszczek botoksemIniekcja botoxu w odpowiednio małej dawce powoduje porażenie płytki motorycznej, co w efekcie nie dopuszcza do kurczliwości mięśni. W konsekwencji zostaje częściowo zniesiona ruchliwość w miejscu wstrzyknięcia, co z kolei zapobiega marszczeniu się skóry. Następuje wygładzenie już istniejących zmarszczek – także głębokich mimicznych jak np. pomiędzy brwiami. Warto podkreślić, że Botox działa tylko w obrębie tych mięśni, do których został wstrzyknięty, podczas gdy inne mięśnie funkcjonują normalnie jak dotychczas. Dzięki temu wyraz twarzy nie ulega zmianie a zmarszczki zostają wygładzone i usunięte. Wielu pacjentów wyraża niepokój, że w wyniku zabiegu usuwania zmarszczek Botoxem mogą utracić naturalną ekspresję twarzy i uzyskać tzw. efekt „maski”, która uniemożliwi im wyrażanie emocji. Doświadczony w zabiegach z zastosowaniem Botoksu lekarz potrafi poddać procedurze tylko i wyłącznie mięsień odpowiadający za powstawanie zmarszczek, a nie mięśnie dookoła. Dzięki temu mięśnie, które nie zostały czasowo sparaliżowane botoksem pracować będą normalnie, a mimika twarzy pozostanie nie naruszona.

zmarszczki na czoleKorzyści

  • wygładzenia zmarszczek
  • tzw. rozprostowanie się już istniejących zmarszczek
  • odmłodzenie wyglądu twarzy
  • natychmiastowe efekty
  • komfort zabiegu – bez bólu, szwów, znieczulenia

Dla kogo

  • dla osób ze zmarszczkami mimicznymi np. bruzdy nosowo – wargowe
  • dla osób z tzw. „marsowym – groźnym” spojrzeniem (dotyczy szczególnie mężczyzn)

Przebieg zabieguzmarszczki pod oczami

Korekcja zmarszczek mimicznych metodą prof. Serdeva wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, trwa kilkanaście minut i pozostawia zaledwie małe nacięcia – punkty. Zabieg nie jest inwazyjny i nie wymaga cięć i operacji, a dzięki stosowaniu długo wchłanianych szwów jego skuteczność i trwałość jest nieporównywalnie większa niż innych metod. Niemalże zaraz po zabiegu pacjent może powrócić do swoich zajęć.

Botox wstrzykiwany jest bardzo cienką igiełką. Ból związany z zabiegiem jest minimalny i z tego też względu zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. Bezpośrednio po nim pacjent może podjąć zwykłą aktywność życiową. Zabieg trwa około 15 minut i jego czasochłonność zależy od liczby usuwanych zmarszczek.BotoxToksyna botulinowa zaczyna działać po upływie 2 do 3 dni po zabiegu, a pełny jej efekt jest widoczny po upływie minimum 14 dni od dnia zabiegu. Efekt utrzymuje się około 6-8 miesięcy w zależności od cech indywidualnych pacjenta i po upływie tego czasu stopniowo zanika – gdyż porażenie mięśni ustępuje. Zabieg może być wielokrotnie powtarzany. Każde powtórzone wstrzyknięcie Botoksu wydłuża czas utrzymywania się efektów i tym samym kolejne zabiegi mogą być wykonywane w coraz dłuższych odstępach czasu bez zmniejszenia skuteczności terapii. Po zabiegu pacjent przez 4 godziny nie powinien się schylać i kłaść oraz przez tydzień po zabiegu korzystać z sauny lub basenu.

Cena brutto: 984 zł – botox za jedną okolicę

Cena brutto: 1845 zł – mini botox całe czoło

Cena brutto: 2460 zł – mini botox – czoło + kurze łapki

Cena brutto: 2460 zł – mini botox – cała szyja

Może Cię zainteresować: