Centrum leczenia otyłości

Program Klinika Pięknego Ciała: AGklinik Centrum Leczenia Otyłości oferuje kompleksowe leczenie otyłości i wynikających z niej defektów estetycznych.

Nadwaga jest problemem dotykającym coraz szersze grono osób w każdym wieku, obu płci. Według szacunków WHO blisko miliard osób dorosłych ma nadwagę, czy też wręcz otyłość – można zatem śmiało mówić już o epidemii XXI wieku. W ostatnich latach pojawił się nowy problem, nadwaga i otyłość u dzieci. Z badań wynika, że co trzecie dziecko z nadwagą będzie miało problemy z otyłością w dorosłym życiu. Rosną więc kolejne pokolenia zagrożone otyłością i towarzyszącymi jej chorobami. Wiele krajów prowadzi różne programy zwalczające otyłość. Z badań ogólnopolskich wynika, że 50 – 60 proc. polskiej populacji osób dorosłych ma nadwagę i otyłość. Prawie 80 proc. osób z cukrzycą typu 2 jest otyłych w momencie zdiagnozowania choroby.

Istnieje szereg metod leczenia nadwagi i otyłości. Niestety coraz więcej jest osób, którym dieta i zwiększony wysiłek fizyczny nie są w stanie trwale pomóc. Dzieje się tak, ponieważ po okresie zmniejszonej podaży kalorii obejmującej kilka dni lub tygodni oraz wydatku energetycznym podczas ćwiczeń fizycznych – pacjent powraca do dawnych nawyków żywieniowo – ruchowych. Co w krótkim czasie skutkuje efektem jo-jo. Wśród zdesperowanych pacjentów karierę robią ryzykowne leki anorektyczne, które poprzez działanie na ośrodkowy układ nerwowy wywołują zanik uczucia głodu. Niedozwolone są one u dzieci, kobiet w ciąży i osób starszych czy cierpiących na wiele współistniejących z nadwagą i otyłością chorób, a samowolne zażywanie tych specyfików może być niebezpieczne dla zdrowia i życia.

Pewną szansą dla osób bezskutecznie walczących z nadwagą i otyłością są różnego rodzaju zabiegi chirurgiczne. Ważne jest, aby zabieg nie był jedyną formą walki z chorobą – konieczne jest kompleksowe działanie, jak nowy, dobrze dostosowany sposób żywienia, aktywność fizyczna, samodyscyplina, motywacja, wsparcie otoczenia. Współpraca z kilkoma specjalistami medycyny (jak dietetyk, psychoterapeuta, chirurg) pomaga pacjentowi w skutecznym powrocie do zdrowie. W AGklinik zauważyliśmy, że tylko kompleksowe i konsekwentne działanie gwarantuje pacjentom skuteczną i bezpieczną walkę o zdrowie i piękne ciało. A także, co bardzo ważne, poprawę samopoczucia i samooceny. Walka z otyłością jest najtrudniejsza dla samego pacjenta, kolejne małe sukcesy motywują do dalszego wysiłku i prowadzą do celu.

Leczenie powinno być wprowadzone jak najszybciej, aby sprawdzić prawidłową wagę najlepiej posłużyć się wskaźnikiem masy ciała określanym jako BMI – body mass index, według następującego wzoru:

BMI = masa ciała w kilogramach podzielona przez wzrost w metrach do kwadratu

wartość wskaźnika w granicach 18,5 – 25 oznacza prawidłową wagę ciała

nadwaga mieści się w granicach 25 – 30

wskaźnik powyżej 30 to otyłość!

AGklinik wraz z grupą specjalistów odnoszących sukcesy w walce z nadwagą i otyłością stworzyło program kliniczny kompleksowego leczenia nadwagi i otyłości pod nazwą „Klinika Pięknego Ciała”. Zadaniem programu jest zapewnienie pacjentom indywidualnie dobranych metod leczenia (w tym chirurgicznych), wsparcie w utrzymaniu efektu leczenia oraz pomoc z zakresu chirurgii estetycznej. W ramach Programu oferujemy:

  1. najnowszą na świecie ofertę zabiegów redukcji wagi – bez stosowania ryzykownych metod chirurgicznych:
  2. opiekę specjalistyczną – chirurgiczną, dietetyczną, endokrynologiczną, psychoterapeutyczną, dermatologiczną
  3. ofertę zabiegów medycyny estetycznej w zakresie plastyki sylwetki i twarzy:
  • modelowanie ciała – u osób, u których pomimo redukcji wagi pozostały lokalne, szpecące sylwetkę lub rysy twarzy depozyty tkanki tłuszczowej specjalisci AGklinik stosują liposukcję oraz/lub lipolizę iniekcyjną w obszarach ciała wymagających dodatkowego modelowania (np. policzki, żuchwa, podbródek, część tylna ramion, brzuch, uda, pośladki i łydki)
  • lifting ciała i twarzy – znaczna redukcja wagi staje się często powodem utraty jędrności w problemowych partiach ciała (twarz, ramiona, biust, brzuch, uda). Program Kliniki Pięknego Ciała AGklinik oferuje procedury chirurgii estetycznej dostosowane do poszczególnych części ciała tak, aby pacjenci cieszyli się nie tylko szczupłą, ale zdrowo i zgrabnie prezentującą się sylwetką, pełen zakres zabiegów na twarz pozwala szybko i nieinwazyjnie poprawić kondycję skóry, usunąć zmarszczki, czy też poprawić owal twarzy
  • zabiegi dodatkowe – oferujemy pełną gamę zabiegów z zakresu medycyny estetycznej zarówno dla pań jak i panów, np. poprawa kształtu, jędrności czy też wielkości piersi, korekcja i odmłodzenie narządów płciowych

W celu opracowania indywidualnego programu leczenia otyłości zapraszamy na konsultację ze specjalistą – początkiem leczenia jest zdiagnozowanie podłoża choroby, ogólnego stanu zdrowia pacjenta, następnie zostanie opracowany program odpowiadający potrzebom oraz możliwościom pacjenta. Szczegółowy zakres działań jest przedmiotem pracy kilku specjalistów przy współpracy pacjentem.

Balonikowanie żołądka

Balon żołądkowy HELIOSPHERE Jest to metoda nieoperacyjna leczenia otyłości, która polega na wprowadzeniu do żołądka specjalnego balonika. Najczęściej na...