Korekta płci mężczyzna – kobieta

FILOZOFIA

„Być przy sobie…” – tego uczą psychologowie na terapiach. Czasami koszt bywa bardzo wysoki, ale warto „Być przy sobie…”

 

Opis zabiegu

Osoba transseksualna czuje się mężczyzną w ciele kobiety. Od młodego wieku osoby takie przejawiają zachowania charakterystyczne dla płci przeciwnej. Transseksualizm to nie dewiacja seksualna ani choroba. Nie znane są medyczne powody występowania transseksualizmu.

Proces zmiany płci można rozpocząć po ukończeniu pełnoletności. Zainicjowanie biologicznej zmiany poprzedza szereg badań. Kolejny krok to wprowadzenie terapii hormonalnej polegającą na przyjmowaniu odpowiednich hormonów płci przeciwnej w celu wykształcenia cech jej odpowiadających. Stopień zmian jest uwarunkowany indywidualnie.

Dowiedz się więcej

Chirurgia i medycyna estetyczna to wyjątkowo pomocne i wspierające dziedziny dla osób transseksualnych. Zmiana płci wymaga podejścia całościowego, ponieważ budowa kobiety i mężczyzny różni się znacznie. Zdarza się, że aby poczuć się dobrze ze sobą korekcja chirurgiczna powinna dotyczyć:

∞ twarzy – modyfikacja struktur kostnych i chrzęstnych twarzoczaszki oraz tkanek miękkich. Odpowiednia rzeźba twarzoczaszki jest niezbędna, gdyż nie zawsze można dokonać korekcji makijażem i fryzurą, zwłaszcza jeśli pacjentka chce uzyskać w pełni naturalny efekt końcowy,

∞ piersi – powiększenie piersi to atrakcyjność i seksualność. Ciało nabiera bardziej kobiecy wyglądu, a pacjentki cieszą się jednocześnie z poprawy wyglądu całego ciała. Powiększenie piersi polega na zmianie wielkości oraz kształtu gruczołów piersiowych poprzez wszczepienie silikonowych implantów lub transfer tkanki tłuszczowej (lipofilling). Implanty mają różne rozmiary i kształty. Dobierane są indywidualnie  biorąc pod uwagę budowę anatomiczną pacjentki oraz jej oczekiwania.

∞ narządy płciowe – chirurgiczne usunięcie jąder i prącia oraz uformowaniu warg sromowych i łechtaczki. Brak pochwy ma niebagatelne znaczenie dla seksualności rodzącej się kobiety. Dlatego też, tak istotne jest stworzenie normalnie funkcjonującej waginy o zadowalającej funkcji seksualnej i estetycznym wyglądzie. Istnieje kilka procedur chirurgicznych, które mogą być zastosowane.

∞ wąskie, męskie biodra koryguje się za pomocą silikonowych implantów lub transferu tkanki tłuszczowej. Dzięki nadaniu odpowiedniego kształtu pośladkom, zmieniają się proporcje całej sylwetki. Korekcji mogą być również poddane ramiona, uda, łydki i stopy pacjentki. Proces transformacji jest długotrwały o czym należy pamiętać, ustalając poszczególne jego etapy z zespołem lekarskim.

 

PO ZABIEGU

∞ należy ściśle stosować się do zaleceń lekarskich

 

ZABIEGI POWIĄZANE

∞ Usta – zbyt małe

∞ Ramiona – zbyt duże

∞ Laserowe leczenie chrapania

Umów się na konsultację!

Rezerwacja terminu