Korekta płci kobieta – mężczyzna

FILOZOFIA

Szanować siebie i być uważnym… Życie jest zbyt krótkie i nieprzewidywalne, aby nie żyć tylko dla innych.

 

Opis zabiegu

Osoba transseksualna czuje się kobietą w ciele mężczyzny. Od młodego wieku osoby takie przejawiają zachowania charakterystyczne dla płci przeciwnej. Transseksualizm to nie dewiacja seksualna, ani choroba. Nie znane są medyczne powody występowania transseksualizmu. Proces zmiany płci można rozpocząć po ukończeniu pełnoletności. Zainicjowanie biologicznej zmiany poprzedza szereg badań. Kolejny krok to wprowadzenie terapii hormonalnej, polegającą na przyjmowaniu odpowiednich hormonów płci przeciwnej, w celu wykształcenia cech jej odpowiadających. Stopień zmian jest uwarunkowany indywidualnie.

Dowiedz się więcej

Chirurgia i medycyna estetyczna to wyjątkowo pomocne i wspierające dziedziny dla osób transseksualnych. Zmiana płci wymaga podejścia całościowego, ponieważ budowa kobiety i mężczyzny różni się znacznie. Zdarza się, że aby poczuć się dobrze ze sobą, korekcja chirurgiczna powinna dotyczyć:

∞ twarzy – modyfikacja struktur kostnych i chrzęstnych twarzoczaszki oraz tkanek miękkich. Odpowiednia rzeźba twarzoczaszki jest niezbędna, gdyż nie zawsze można dokonać korekcji fryzurą, zwłaszcza jeśli pacjent chce uzyskać w pełni naturalny efekt końcowy,

∞ piersi – terapia hormonalna ma niewielki wpływ na rozmiar piersi, zatem pierwszą i najważniejszą operacją jest stworzenie typowej męskiej klatki piersiowej za pomocą mastektomii . Efekt ten uzyskujemy poprzez usunięcie całej tkanki piersi i nadmiaru skóry. Zmniejszenie i właściwe ułożenie brodawki sutkowej oraz zminimalizowanie blizn ściany klatki piersiowej (terapia regeneracyjna lub laserowa),

∞ narządy płciowe – histerektomia jest operacją, w trakcie której na trwałe usuwane są gonady, czyli jajniki. Zabieg ten jednocześnie przekreśla możliwość posiadania własnego potomstwa.

∞ wytworzenie penisa – operacja polega na odpowiednim modelowaniu tkanek miękkich i wytworzeniu przy ich pomocy penisa. Operacja jest wielogodzinną, skomplikowaną procedurą, wymagającą niezwykłej staranności i precyzji. Oprócz wytworzenia prącia, wytwarzane są również nowe drogi moczowe. Kolejnym etapem rekonstrukcji jest zapewnienie funkcjonalnej erekcji.

Korekcji mogą być również poddane ramiona, uda, łydki i stopy pacjenta. Proces transformacji jest długotrwały o czym należy pamiętać ustalając poszczególne jego etapy z zespołem lekarskim.

 

PO ZABIEGU

∞ należy ściśle stosować się do zaleceń lekarskich.

 

ZABIEGI POWIĄZANE

∞ Terapia regeneracyjna

∞ Plastyka penisa

∞ Laserowe wybielanie okolic intymnych

Umów się na konsultację!

Rezerwacja terminu