Odchudzanie ziołami

FILOZOFIA

Dieta wegańska, niskotłuszczowa, Dukana, niskowęglowodanowa.
A może wrócić do korzeni i rozpocząć terapię ziołami?

 

Opisy zabiegów

Odchudzanie i tym samym leczenie ziołami stanowi podstawę nie tylko medycyny chińskiej. Ziołolecznictwo Wschodu ma o wiele silniejsze działanie niż znane w Europie metody wykorzystywania ziół w medycynie. Właściwie dobrana dieta ma dla naszego zdrowia fundamentalne znaczenie. Jednak tak jak jesteśmy w stanie sami ułożyć zdrowy jadłospis wspomagając się wiedzą np. poradnikową, bez konieczności udania się do specjalisty, tak dobór niezbędnych naszemu organizmowi ziół powinniśmy powierzyć wyspecjalizowanemu lekarzowi.

W dietetyce ziołowej stosuje się nie tylko rośliny (w tym przyprawy), ale również substancje pochodzenia mineralnego. Wschodnie zioła mają dużo większe spektrum działania niż zioła europejskie, dlatego tak ważne jest aby je stosować bezpiecznie, korzystają z wiedzy i doświadczenia specjalisty.

Dowiedz się więcej

Nauka o ziołach w medycynie chińskiej zawarta została w II w. w księdze znanej jako „Kanon Materia Medica”, która jest swoistą biblią ziołolecznictwa.

Medycyna chińska opiera się na dwóch teoriach: Pięciu Elementów oraz  przenikania się yin (zimno i chłód) i yang (ciepło i gorąco). Chińscy lekarze wierzą, że zioła mają moc przywracania równowagi między tymi siłami. Biorąc pod uwagę strefy zimna i ciepła oraz moc przenikania, zioła również zostały podzielone na grupy:

∞ silnie oziębiające,

∞ oziębiające,

∞ rozgrzewające,

∞ silnie rozgrzewające

 

Efekt leczniczy każdego zioła jest więc rozumiany jako zimny, chłodny, ciepły lub gorący. Zimne zioła (np. mięta) stosuje się w chorobach gorąca, zaś ciepłe (np. imbir) w chorobach zimna. W chorobie występują najczęściej objawy mieszane: zimna i gorąca.

 

Poza „temperaturą” ziół, w medycynie chińskiej bierze się też pod uwagę ich smaki:

∞ kwaśny – działanie ściągające,

∞ gorzki – obniża gorączkę i oczyszczają jelita,

∞ słodki – działa tonizująco, wzmacniająco, przywracają równowagę układowi trawiennemu, oddechowemu oraz immunologicznemu,

∞ ostry – wzmaga krążenie energii w organizmie, aktywizuje działanie meridian i narządów, pobudza procesy metaboliczne,

∞ słony oczyszcza i udrażnia jelita.

 

Tylko lekarz z dużym doświadczeniem może dobrać odpowiednie w danym przypadku zioła i ustalić ich dawkowanie oraz sposób przygotowania. Podobnie dzieje się przy ustalaniu diety z wykorzystaniem ziół. Każdy pacjent zostaje poddany szczegółowemu wywiadowi medycznemu oraz określeniu celu jaki ma zostać osiągnięty. Lekarz dobiera odpowiednie zioła pamiętając o szerokim spektrum ich działania.

Podczas stosowania diety pacjent jest pod stałą kontrolą medyczną. Należy pamiętać, aby zalecone zioła pochodziły z pewnych jakościowo miejsc. Kuracja taka wymaga dużo cierpliwości a jej efekt nie jest natychmiastowy, ale warto poświęcić czas swojemu zdrowiu.

 

Ziołolecznictwo peruwiańskie

Fitoterapia peruwiańska bazuje na prastarej tradycji potwierdzonej i zweryfikowanej licznymi badaniami naukowymi i laboratoryjnymi w wielu krajach. Roślinność Andów i Amazonii jest doskonałym naturalnym wsparciem dla medycyny oraz niezwykle cennym elementem profilaktyki. Odkrycie dla szerokiego świata ziół z tego zakątka świata zawdzięczamy polskiemu duchownemu Edwardowi Szelidze – legendzie peruwiańskiej fitoterapii. Od ponad 30 lat działa w Limie Instytut IPIFA, którego patronem jest nasz rodak. Kuracje peruwiańskimi ziołami doskonale współistnieją z tradycyjną medycyną. Wspierają ją i uzupełniają.

 

Korzystanie z pełnego wachlarza peruwiańskich roślin, pozwala uzdrowić nie tylko jeden narząd ale organizm całościowo. Zioła działają synergicznie wzajemnie się wzmacniają i uzupełniają.

Dlatego bardzo ważne jest, aby zioła były odpowiednio dobrane i przyrządzane.

 

Naszym pacjentom oferujemy specjalistyczne kuracje:

∞ oczyszczające,

∞ odchudzające.

Kuracja trwa minimum trzy miesiące pod stałą opieką lekarza fitoterapeuty.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

∞ Badania genetyczne

∞ Dieta zgodna z DNA

∞ Pośladki – obwisłe

Umów się na konsultację!

Rezerwacja terminu