Konsultacja

FILOZOFIA

Dieta to sposób odżywiania się polegający na dostosowaniu ilości i rodzaju pokarmu do potrzeb organizmu pacjenta. Jednak żeby plan dietetyczny był optymalny, drogę do sukcesu należy rozpocząć od spotkania z dietetykiem klinicznym.

 

Konsultacja

Wspólnie z pacjentem przygląda się jego ogólnemu stanu zdrowia,  omawia tryb życia, udział wysiłku fizycznego oraz ocenę nawyków żywieniowych. Konsultacja trwa około godziny. Podczas jej trwania wykonywane są wszelkie pomiary – obwodu tali, bioder, brzucha i wzrostu. Bardzo ważnym elementem jest analiza składu ciała wykonywana specjalnie do tego celu stworzonym urządzeniem pomiarowym. Dzięki temu określona zostaje nie tylko waga ciała ale i zawartość tłuszczu,  masy mięśniowej, stopnia nawodnienia organizmu,  a także szybkość przemiany materii oraz co bardzo ważne wiek metaboliczny ciała.

Dowiedz się więcej

Dietetyk przeprowadza szczegółowy wywiad zdrowotny i żywieniowy.

Po zebraniu wszelkich niezbędnych informacji opracowywany jest kompleksowy plan dietetyczny z uwzględnieniem wykonania niezbędnych badań oraz zaleceniami z zakresu aktywności fizycznej. Dietetyk może również zaproponować dołączenie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej lub chirurgii bariatrycznej.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

∞ Badania genetyczne

∞ Dieta zgodna z DNA

∞ Odchudzanie ziołami

Umów się na konsultację!

Rezerwacja terminu