Medycyna naturalna w oparciu o medycynę chińską

FILOZOFIA

Medycyna naturalna (niekonwencjonalna) – to metody leczenia pacjenta oparte na naturalnych składnikach: zdrowa żywność, akupunktura, terapie manualne, dietetyka naturalna, ziołolecznictwo czy nawet naturalne kosmetyki. Pacjenci coraz częściej sięgają po pomoc medycyny naturalnej, gdyż jest ona mniej szkodliwa dla organizmu, a efekty leczenia bywają spektakularne. Korzystanie z tej formy medycyny wymaga jednak cierpliwości i samodyscypliny.

Podążając zawsze z naszym pacjentem, a nawet starając się odkryć jego potrzeby, oferujemy możliwość diagnostyki w oparciu o tradycyjną medycynę chińską.

 

Opisy zabiegów

Naturoterapia i ziołolecznictwo nierozerwalnie związane są z medycyną chińską, która od tysięcy lat budzi podziw i zastanawia swoją skutecznością. U podstaw tej gałęzi medycyny naturalnej znajduje się odniesienie do cykliczności i sezonowości faz rozwojowych, które można odnaleźć  w zgodnych z naturą transformacjach w przyrodzie i życiu człowieka. Elementem tej harmonii jest pojęcie zdrowia.

Dowiedz się więcej

Spotkanie z dr Aleksandrą Wandel to nie tradycyjna wizyta lekarska. Spokojna i zaangażowana rozmowa, skrupulatny wywiad w przyjaznej atmosferze bez pośpiechu. Medycyna chińska kładzie bardzo duży nacisk na wywiad z pacjentem, który jest kluczowy dla prawidłowego postawienia diagnozy, ustalenia przyczyny choroby i wprowadzenia terapii.

Analiza nawyków, trybu życia, jakości snu, sposobu odżywiania, dolegliwości trawiennych, różnego rodzaju bólów, sposobu reakcji na stres, przyjmowanych na stałe leków. U kobiet bardzo ważne odpowiedzi związane są z pytaniami o przebieg miesiączki, ciąż, porodu oraz menopauzy. Bardzo ważnym elementem wywiadu jest sprawdzenie stanu języka (struktury, wyglądu, koloru, nalotu) oraz badanie pulsu.

Dopiero takie szczegółowe badanie pozwala na postawienie diagnozy i zaproponowanie leczenia. Oczywiście dużo prościej jest wziąć tabletkę. Jednak zastosowanie leczenia ziołami i zaangażowanie w proces ich przygotowania może mieć również dobroczynne skutki na uspokojenie organizmu w dzisiejszym pędzącym świecie. Rytuały są bardzo potrzebne dla utrzymania harmonii i równowagi.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

∞ Odchudzanie ziołami

∞ Dieta zgodna z DNA

∞ Suplementacja – moc olejów

 

 

Umów się na konsultację!

Rezerwacja terminu