Proste wycięcie zmian skórnych

FILOZOFIA

Zmiana skórna nawet niewielka może okazać się dużym problemem, zarówno estetycznym, jak i zdrowotnym.

 

Opisy zabiegów

Każdą niepokojącą zmianę skórną należy skonsultować z lekarzem. Postawienie szybkiej i prawidłowej diagnozy może znacznie powstrzymać proces rozwoju choroby i zwiększyć szanse na wyleczenie. Lekarz podejmujący decyzję o dalszym postępowaniu bierze pod uwagę wiele czynników np. barwę zmiany, jej rozmiar, pojawienie się obwódki zapalnej, zmianę kształtu. Przeprowadza bardzo wnikliwy wywiad z pacjentem dotyczący transformacji zmiany na przestrzeni czasu.

Dowiedz się więcej

W zależności od zmiany lekarz podejmuje decyzję o sposobie usunięcia zmiany: laserowo lub chirurgicznie. Zazwyczaj usuwanie zmian skórnych odbywa się w znieczuleniu miejscowym. W zależności od wielkości zmiany i sposobu jej usunięcia, może okazać się niezbędne założenie szwów.

Usuwanie zmian skórnych jest nieodłącznie związane z badaniem histopatologicznym. Polega ono na mikroskopowej analizie pobranego materiału. Dzięki temu lekarz i pacjent otrzymują informację o charakterze zmiany i podejmują dalsze kroki leczenia, jeśli takie są potrzebne. Badanie histopatologiczne daje również odpowiedź, czy zmiana chorobowa została usunięta z marginesem zdrowych tkanek, czyli w całości.

Wynik badania histopatologicznego jest gotowy do odbioru po ok. 2-3 tygodniach od zabiegu usuwania zmian skórnych.

 

ZABIEGI POWIĄZANE

∞ Operacje radykalne

∞ Badanie histopatologiczne – biopsja, pobranie zmian

∞ Operacje zmian łagodnych

Umów się na konsultację!

Rezerwacja terminu