Operacje radykalne

FILOZOFIA

Nowotwory wymagają radykalnych rozwiązań.

Opis zabiegu

Przyczyn postanawia zmian nowotworowych może być wiele. Predyspozycje genetyczne, wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych oraz niewłaściwe nawyki. Medycyna wyróżnia dwa rodzaje nowotworów – złośliwe oraz łagodne, które różnią się istotnie przebiegiem i rokowaniami. Nowotwory złośliwe atakują wiele organów, a ich leczenie bywa bardzo skomplikowane. Zazwyczaj dają przerzuty, co mocno decyduje o losie chorego.

Po wykonaniu specjalistycznej diagnostyki, a przede wszystkim przeprowadzaniu właściwych badań – biopsji i histopatologii, lekarz może  zdecydować o dalszym leczeniu zmiany na drodze chirurgicznej.

Dowiedz się więcej

Leczenie chirurgiczne jest metodą najstarszą. W Polsce najczęściej stosowana metoda w leczeniu chorych na nowotwór. Zabiegi radykalne polegają na usunięciu całego narządu wraz z guzem nowotworowym, a często i węzłami chłonnymi. Klasyczną radykalną operację onkologiczną stosuje się na przykład w chirurgicznym leczeniu zaawansowanego raka piersi. Polega ona na usunięciu całego gruczołu piersiowego wraz ze skórą, mięśniami piersiowymi i węzłami chłonnymi pachy.

Leczenie operacyjne, które może doprowadzić do pełnego wyleczenia, często ma niestety drastyczne konsekwencje. Chory musi nauczyć się żyć bez amputowanej części ciała. Szczęśliwie medycyna, ale też i  inne dziedziny naukowe, pomagają w przywróceniu stanu fizycznego pacjenta z przed operacji.

Należy pamiętać, że zdarzają się tak zlokalizowane nowotwory, że ich usunięcie nie jest możliwe, ale zawsze pomagamy naszym pacjentom wybrać najlepszą metodę leczenia.

 

PO ZABIEGU

∞ należy stosować się do zaleceń lekarskich

 

ZABIEGI POWIĄZANE

∞ Piersi – powiększenie

∞ Leczenie oszczędzające lub amputacje z jednoczesną rekonstrukcją

∞ Badanie histopatologiczne

Umów się na konsultację!

Rezerwacja terminu