Laserowe wybielanie odbytu, sromu, miejsc intymnych

Moda na wybielanie okolic intymnych i warg sromowych przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie wprowadzono takie usługi w salonach kosmetycznych już w 2005 roku. Choć obecnie nadal jest to mało popularny zabieg w Polsce, jednak coraz więcej mówi się o nim w mass mediach.

Obecnie nieustannie wzrasta też wiedza o bezpieczeństwie tego typu zabiegów, co powoduje, że obecnie traktowany są one jako swoista poprawa estetyki okolic intymnych, samopoczucia pacjentów i sposób na podniesienie jakości życia seksualnego. Wybielanie analne zyskuje na popularności także w związku z upowszechnieniem seksu analnego, który czasami zastępuje seks oralny i jest powszechnie uważany za nowość w sypialni.

Okolice intymne wyróżniają się ciemniejszym zabarwieniem skóry w stosunku do innych partii ciała. Wynika to głównie z pigmentacji i ilości melaniny w wargach sromowych. Dla niektórych osób jest to mało estetyczny wygląd.

wybielanie okolic intymnych

Depigmentacja okolic intymnych jest coraz chętniej robionym zabiegiem, choć nadal mało popularnym w naszym kraju. Co istotne, sam zabieg niekoniecznie jest trwały, a po pewnym czasie od jego przeprowadzenia można spodziewać się powrotu do naturalnej kolorystyki. Dlatego konieczne jest powtarzanie.

Obecnie zabieg wybielania okolic intymnych zaczyna być coraz chętniej wpisywany w ofertę zabiegów kosmetycznych. Dla wielu klientów jest to sposób na odmłodzenie skóry i poprawę samopoczucia. Warto, jednak przed wykonaniem zabiegu dobrze przemyśleć wszelkie „za” i „przeciw”, oceniając czy zabieg jest nam naprawdę potrzebny i czy w ten sposób nie osiągniemy efektu odwrotnego od zamierzonego w zakresie np. naszego samopoczucia.

Laserowe wybielanie odbytu – podstawowe zagadnienia

Wybielanie sromu przy pomocy lasera to sposób na zmianę kolorystyki w obrębie tych okolic. W Polsce wybielanie warg sromowych i odbytu jest nowością, ale już cieszy się rosnącą popularnością, ponieważ pozwala na wzrost samoakceptacji i satysfakcji z życia intymnego. W jaki sposób?

Ciemne przebarwienia w okolicach intymnych często są traktowane jako wstydliwa przypadłość, prowadząca nawet do poważnych blokad obniżających libido i utrudniających osiągnięcie zadowolenia z udanego stosunku seksualnego. W tym zakresie wybielanie laserowe nie tylko przywraca radość z życia intymnego, ale też wiąże się z pobudzeniem komórek do samoregeneracji, a tym samym ze zwiększeniem elastyczności warg sromowych i uwrażliwieniem okolic intymnych, co przekłada się na intensywniejsze doznania w sypialni.

Przebarwienia w okolicach warg sromowych i odbytu – przyczyny

Skąd biorą się przebarwienia w okolicach warg sromowych i odbytu?

Przyczyny mogą być różnorodne – niektóre przebarwienia są dziedziczone, inne pojawiają się po przebytych chorobach lub w związku z zachwianiem gospodarki hormonalnej (np. w okresie menopauzy). Zmianę zabarwienia warg sromowych lub odbytu często obserwuje się również po przebytych porodach. Często też powodowane są nadmiernym naświetleniem w solarium lub – znacznie rzadziej – zbyt intensywnym opalaniem się na mocnym słońcu.

Rozjaśnianie odbytu, rozjaśnianie warg sromowych – sposoby, efekty, przeciwwskazania

Rozjaśnienie okolic intymnych może być osiągnięte w wyniki stosowania specjalnego kremu lub poprzez naświetlenie wiązką lasera. Wybielanie laserem jest rozwiązaniem znacznie skuteczniejszym, a ponadto niesie ze sobą dodatkowe korzyści, takie jak przywrócenie tkankom właściwej elastyczności, dzięki czemu można osiągnąć efekt odmłodzenia okolic sromu i odbytu. Za wyborem metody laserowej może przemawiać również jej wysoka skuteczność. Jeśli chodzi o rozjaśnianie odbytu to efekty pojawiają się już po pierwszym naświetlaniu przy pomocy wiązki lasera, a by zwiększyć ich trwałość, zabieg należy powtórzyć.

Ujędrnianie pochwy

Odmładzanie i rozjaśnianie okolic intymnych za pomocą światła laserowego nie trwa długo (najwyżej kilkanaście minut, w zależności od powierzchni ciała poddanej zabiegowi), jest całkowicie bezpieczne i daje natychmiastowe efekty. Naświetlanie nie wymaga znieczulenia, które bywa stosowane tylko miejscowo w wyjątkowych sytuacjach, np. w przypadku, gdy pacjentka ma mocno obniżony próg odczuwania bólu. Zazwyczaj wystarczy nawiew zimnego powietrza lub delikatny żel.

Zabieg wybielania okolic intymnych nie wiąże się z koniecznością przebywania rekonwalescencji, zalecane jest jedynie wstrzymanie się od kontaktów seksualnych na kilka dni. Skóra może być po naświetlaniu podrażniona, należy, zatem nawilżać ją przy pomocy kremu. Gojenie się obszarów poddanych zabiegowi następuje jednak szybko i nie wymaga specjalnego traktowania.

W związku z tym, że zabieg odmładzania i wybielanie okolic intymnych jest całkowicie bezpieczny, nie odnotowuje się szczególnych przeciwwskazań przed jego wykonaniem. Nie powinny się jednak na niego decydować kobiety w ciąży ani osoby cierpiące na infekcje lub uszkodzenia naskórka w okolicach intymnych.

Jak wskazują lekarze z klinik medycyny estetycznej zabiegi wybielania okolic intymnych z użyciem lasera nie tylko rozjaśniają te miejsca, ale też odmładzają się i poprawiają ukrwienie oraz jędrność. Jak podkreślają psychologowie wzrasta po tym jakość życia seksualnego, zadowolenie z wyglądu i samoocena kobiet. Intensywniej odczuwają one bodźce seksualne a stosunek jest przyjemniejszy, także z uwagi na większą pewność siebie i w stosunku do partnera.

W przypadku mężczyzn o orientacji biseksualnej i homoseksualnej wybielenie odbytu zwiększa jakość ze stosunków z partnerem. Wybielony odbyt nie dostarcza kompleksów i zahamować w sypialni. Z kolei u kobiet w wielu sytuacjach na co dzień, np. w trakcie pływania w stroju kąpielowym, świadomość zadbanych okolic intymnych dodaje pewności siebie. Stąd u nich przekonanie do takich zabiegów jak wybielanie warg sromowych. Przed i po nich warto jednak mieć na uwadze, że równie ważna jest dbałość o codzienną higienę, regularne badania ginekologiczne i samoakceptacja.

Wybielanie okolic intymnych i wybielanie odbytu – po co przeprowadza się zabieg?
Czy jest on skuteczniejszy od domowych sposobów?

Wybielani krocza jest przeprowadzane w celu trwałego rozjaśnienia okolic intymnych. W odróżnieniu do zabiegów stosowanych w domu daje to (po serii zabiegów) trwałe efekty.

W warunkach domowych stosuje się inne metody, jeśli chodzi o rozjaśnianie okolic intymnych i wybielanie odbytu. Efekty nie są jednak tak trwałe jak w przypadku zabiegu z zastosowaniem lasera.

Popularnością w zakresie zabiegów domowych wybielających okolice intymne cieszą się żele rozjaśniające oraz kremy wybielające, które można kupić w drogerii. Ich stosowanie powoduje hamowanie namnażania komórek barwnikowych, ale efekty nie są tak widoczne jak przy użyciu lasera. Samo ciemnienie warg sromowych i okolic intymnych wynika bowiem ze zmian poporodowych, zmian związanych z menopauzą lub w efekcie korzystania z solarium. Kremy nie są w stanie odwrócić już powstałych efektów. Wiele osób nie wie, jednak o tym i korzysta z preparatów dostępnych w drogeriach, oczekując przy tym spektakularnych efektów, co jest błędem.

W sytuacji, kiedy decydujemy się na zakup preparatów wybielających z drogerii warto upewnić się czy są one bezpieczne jeśli chodzi o wybielanie krocza lub wybielanie odbytu. Cena jest, co prawda, znacznie niższa od zabiegu w klinice, jednak nie zawsze wiąże się to z gwarancją trwałego efektu i pełnego bezpieczeństwa.

W warunkach domowych wybielacz odbytu w postaci gotowego produktu może np. zawierać takie substancje jak arbutyna, kwas kojowy lub hydrochinon – związek chemiczny o właściwościach toksycznych. Tym bardziej dbałość i troska o bezpieczeństwo pozwalają na uzyskanie pożądanych efektów bez ryzyka niebezpiecznych skutków ubocznych, jeśli chodzi o wybielanie okolic intymnych i wybielanie odbytu. Przed i po każdym zabiegu, czy to w warunkach domowych czy w klinice warto więc pamiętać, że podstawą zawsze jest odpowiednia higiena ciała, dająca pewność siebie i swobodę w każdej sytuacji intymnej.

Wybielanie laserowe – co jest konieczne do przeprowadzenia zabiegu? Ile trwa zabieg?

Wybielanie pochwy, odbytu i okolic intymnych to zabieg, do którego nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Ważne jest by okolice intymne były pozbawione owłosienia. W przypadku kobiet wymagane mogą być badania cytologiczne (ważne do 6 miesięcy).

Zabieg wybielania odbytu i okolic intymnych trwa ok. 20 minut i odbywa się ze znieczuleniem miejscowym w postaci kremu. Po wykonaniu serii zabiegów okolice intymne są wyraźnie jaśniejsze.

Wybielanie warg sromowych – cena

Cena za zabieg ustalana jest indywidualnie z każdy klientem w trakcie konsultacji z lekarzem. Prosimy o kontakt z kliniką, a wszelkie informacje zostaną przekazane w trakcie spotkania.

Wybielanie miejsc intymnych to dla niektórych osób problem natury estetycznej, wpływający na jakość życia seksualnego, samoocenę i pewność siebie w trakcie stosunku. Okolice intymne i srom u części ludzi posiadają przebarwienia, które nie są problemem zdrowotnym, a estetycznym. Czasami stanowi to powód do kompleksów, powodujący nawet blokadę w kontaktach seksualnych. Wybielanie okolic intymnych za pomocą lasera pozwala na uzyskanie widocznych efektów już po pierwszym zabiegu. Czasami, jednak konieczne jest wykonanie całej serii, w pewnych odstępach czasowych, ponieważ skóra po jakimś czasie znów ciemnieje.

Cena brutto: 861 zł – za jedną procedurę wybielania miejsc intymnych

Może Cię zainteresować: