Brak jądra – implant, proteza

Medycyna estetyczna jest w stanie sprostać różnym wyzwaniom – dzięki nowoczesnym technikom i materiałom możliwe jest wykonywanie coraz większej liczby różnorodnych zabiegów – efektywnych, minimalnie inwazyjnych i jednocześnie maksymalnie bezpiecznych. Wiele terapii nie tylko przyczynia się do polepszenia stanu zdrowia, ale również znacząco zwiększa komfort codziennego funkcjonowania. W ofercie dla mężczyzn uwagę zwracają m.in. zabiegi polegające na implementacji jąder.

Współczesna medycyna ma odpowiedź na wiele problemów, z którymi zmagają się pacjenci. Wszczepienie sztucznego jądra to jeden z częściej wykonywanych zabiegów – dzięki niemu brak jąder jest dla mężczyzn o wiele mniejszym problemem (natury psychicznej) niż kiedyś.

Szczególnie brak jednego jądra rokuje dobrze pod względem terapii ogólnej. Proteza jądra wykonywana jest u pacjentów, którzy utracili je z powodu wypadku albo w wyniku różnych chorób.

Podstawowym celem zabiegu jest przywrócenie wyglądu optymalnie zbliżonego do naturalnego. Tu z pomocą przychodzą nowoczesne materiały i techniki medyczne. Dzięki ich zastosowaniu można skutecznie wprowadzić do worka mosznowego, a właściwie specjalnie w tym celu wykonanej loży, implant jądra.

Zabieg – techniki i materiały

Na czym konkretnie polega sam zabieg? Lekarz wykonuje cięcie w podstawie worka mosznowego i wprowadza do wytworzonej loży implant silikonowy, który skutecznie maskuje brak jądra.

Procedury medyczne są (przy tego rodzaju zabiegu) na tyle elastyczne, że pozwalają bez większych problemów, na bieżąco, dostosować protezy do odpowiedniego rozmiaru. Lekarz przed zaszyciem implantów, może je jeszcze dodatkowo wypełnić.

Zabieg nie jest bolesny – stosuje się znieczulenie miejscowe.

Wszystkie implanty charakteryzują się dobrą jakością estetyczną i użytkową. Tak dobry efekt możliwy jest do uzyskania m.in. dzięki zastosowaniu specjalnej powłoki z elastomeru silikonowego.

Najlepsze są implanty wypełnione wysoko polimeryzowanym silikonem. Są to zdecydowanie najtrwalsze dziś dostępne protezy. Dzięki temu, że produkowane są w różnych rozmiarach, można je też łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Modele tego rodzaju są też dodatkowo wzmacniane u nasady, co pozwala lekarzowi na bardziej precyzyjne umiejscowienie ich w lożach.

Dużym powodzeniem cieszą się również inne implanty silikonowe – wypełnione specjalnym żelem. Wykazują się nieco mniejszą trwałością, ale są, podobnie jak modele z polimeryzowanym silikonem, wyposażone w dodatkową warstwę ochronną, a ich konsystencja i ogólna estetyka jest także zadowalająca.

Zazwyczaj po zabiegu nie jest konieczna hospitalizacja, niekiedy lekarz może zdecydować o pozostawieniu pacjenta na jedną noc w szpitalu – zdarza się to jednak rzadko.

Zabieg kończy się założeniem szwów, które zdejmowane są po dziesięciu dniach. Rekonwalescencja nie trwa dłużej niż kilka dni. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić miejscowa bolesność, ale dolegliwość ta nie powinna powodować zbyt dużego dyskomfortu.

Po kilku dniach pacjent w zasadzie powinien już zapomnieć o jakichkolwiek niedogodnościach. Główne zalecenie po przeprowadzeniu zabiegu dotyczy powstrzymywania się od aktywności seksualnej przez ok. dwa miesiące.

Cena brutto: 6150 zł

 

Może Cię zainteresować: