Stripping – metoda Babcocka

FILOZOFIA

Żylaki to częsty problem, który wynika z kilku przyczyn: genów, diety, trybu życia. Cierpią zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Kiedyś leczenie tylko operacyjne.

Klasyczna od wielu lat stosowana metoda leczenia. Wykorzystuje się ją w przypadku dużych i rozległych zmian naczyniowych.

 

Opisy zabiegów

Osiągnięcia medycyny spowodowały, że osoby cierpiące na to schorzenie mogą korzystać z kilku metod pomocy. Wybór tej właściwej uzależniony jest od stopnia zmian i indywidualnych predyspozycji pacjenta. Leczenie operacyjne, skleroterapia czy leczenie operacyjne – na to pytanie odpowie lekarz. Klasyczna od wielu lat stosowana metoda leczenia. Wykorzystuje się ją w przypadku dużych i rozległych zmian naczyniowych. W leczeniu operacyjnym można użyć metody Babcocka – strippingu.

 

Dowiedz się więcej

Lekarz wykonuje dwa cięcia: jedno w pachwinie lub pod kolanem(w zależności od tego, gdzie znajduje się miejsce zabiegowe), drugie – nad kostką lub w połowie łydki. Do chorej żyły wprowadza się miękką, metalową linkę zwaną stripperem. Niesprawna żyła jest usuwana, a połączone z nią mniejsze podwiązywane.

∞ zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym,

∞ czas trwania uzależniony jest od liczby eliminowanych zmian,

∞ niewielkie nacięcia pozostają bez szwów, na pozostałe nakładane są delikatne szwy lub plastry.

 

PO ZABIEGU

∞ konieczne chodzenie w opasce uciskowej,

∞ rezygnacja z intensywnego wysiłku fizycznego – do 14 dni,

∞ unikanie jednej i długotrwałej pozycji – stania lub siedzenia,

∞ unikanie sauny, promieni słonecznych, gorących kąpiel.

 

ZABIEGI POWIĄZANE

∞ Uda – żylaki

∞ Uda – cellulit

∞ Pośladki – zbyt płaskie

Umów się na konsultację!

Rezerwacja terminu