Transseksualizm

Transseksualizm charakteryzuje się trwałym dyskomfortem psychicznym, aż do stanów depresyjnych z powodu posiadanych cech płciowych, odczuwanych jako nieodpowiednie, trwałym zaabsorbowaniem chęcią pozbycia się posiadanych cech płciowych i nabycia w ich miejsce cech płci przeciwnej. Stan taki osoba może odczuwać już od wczesnego dzieciństwa (postać pierwotna) lub też nabyć go w wieku późniejszym (postać wtórna). Transseksualizm występuje w statystykach światowych u 1 na 30 tys. mężczyzn i u 1 na 100 tys. kobiet. W Polsce i w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej obserwuje się przewagę liczby kobiet (4-7 razy więcej) nad liczbą mężczyzn wyrażających dezaprobatę swej płci. Istotną cechą transseksualizmu jest niezgodność płci psychicznej z jej pozostałymi kategoriami, głównie fizycznymi.

Radykalną formą leczenia transseksualizmu są operacje chirurgiczne. Polegają one na zmniejszaniu lub powiększaniu piersi, amputacji członka lub wszczepieniu sztucznego penisa, sztucznej moszny i sztucznych jąder, usunięciu jąder lub jajników. Efekty leczenia są lepsze, jeżeli zmiana płci jest akceptowana przez rodzinę transseksualisty oraz przez jego środowisko. Przed interwencją chirurgiczną zaleca się transseksualiście tzw. dwuletni test diagnostyczny realnego życia. Osoba cierpiąca na transseksualizm przez 2 lata żyje w roli płci przeciwnej, mając okazję sprawdzić się w tej roli. Przez okres trwania testu transseksualista utrzymuje stały kontakt z lekarzem seksuologiem lub psychiatrą.

W zależności od rodzaju zmiany płci, zabiegi chirurgiczne wykonywane są po długim okresie specjalistycznego leczenia hormonalnego. W AGKlinik wykonywany jest, między innymi, zabieg plastyki piersi.

Cena brutto: 9840 zł – 12300 zł – Usunięcie piersi

Cena brutto: od 12000 zł – Wytworzenie piersi

 

Może Cię zainteresować: