Za duże sutki – korekcja kształtu, zmniejszenie brodawek piersiowych

sutki

Najczęstszymi problemami z jakimi borykają się kobiety dotyczącymi samych brodawek sutkowych to:

  • nadmierne rozciągnięcie brodawek co zaburza stosunki anatomiczne piersi dając optycznie zły wygląd (duże brodawki sutkowe)
  • nadmiernie wyciągnięta brodawka sutka
  • wciągnięta brodawka sutkowa (wklęsła lub zapadnięta)

Za duże sutki – plastyka dużych otoczek brodawkowych

Nadmiernie rozciągnięta brodawka sutkowa była do tej pory dużym problemem klinicznym ponieważ wszystkie metody jej zmniejszenia nie były doskonale – po operacjach zostawały rozległe blizny oraz deformacje całej piersi. W naszej klinice opracowaliśmy dwie metody, za pomocą których jesteśmy w stanie zmniejszyć za duże sutki bez zostawiania blizn.

Pierwsza z nich polega na zastosowaniu autorskiej techniki przezskórnej, dzięki której można zmniejszyć sutki i skorygować kształt brodawek sutkowych. Jednak przy bardzo dużych brodawkach ta metoda nie była do końca wystarczająca.

W ostatnim okresie wprowadziliśmy kolejną autorską metodę – zmniejszenie brodawek sutkowych za pomocą lasera. Metoda szybka i bardzo skuteczna. Oczywiście w przypadku bardzo dużych sutków wymaga 2-3 krotnych zabiegów lub połączenia jej z naszą pierwotną procedurą za pomocą specjalnej techniki szwów.

Wystające sutki

Dla wielu kobiet ważnym problemem estetycznym jest nadmiernie wyciągnięta brodawka sutkowa, która wymaga prostego zabiegu skrócenia. Zabieg taki opiera się najczęściej o usunięcie pierścieniowatego fragmentu skóry u podstawy brodawki. Unika się dzięki temu ryzyka naruszenia ciągłości przewodów mlecznych, a szerokość usuniętego paska skóry decyduje o tym jak długa zostanie brodawka. Następnie brzegi rany zostają zbliżone za pomocą delikatnych szwów.

Wciągnięte sutki

Wciągnięte brodawki są nie tylko defektem estetycznym, ale też wiążą się z zaburzeniem funkcjonalności piersi, gdyż utrudniają, a czasem uniemożliwiają karmienie piersią. W przypadku wystąpienia takiego problemu można próbować metod nieinwazyjnych, takich jak piercing czy specjalne nakładki na brodawkę, jednak w wielu przypadkach nie przynoszą one oczekiwanego i trwałego efektu. Dlatego rozwiązaniem może być zabieg wydłużenia struktur więzadłowych wokół przewodów mlecznych. Leczona w ten sposób wciągnięta (wklęsła lub zapadnięta) brodawka sutkowa jest czasami problematyczna, ponieważ po zabiegu chirurgicznym potrafi powrócić na swoje poprzednie miejsce. Dlatego zwykle zabieg chirurgiczny łączymy z urządzeniami, za pomocą których można wyciągnąć brodawkę.

Może Cię zainteresować: