Powiększanie piersi to zabieg estetyczny ale także bardzo mocno oddziałujący na psychikę pacjentek. Kobiety stają się pewniejsze siebie i czują się bardziej atrakcyjnie. Zabieg zalecany jest kobietom z małym biustem, z wrodzonymi niedoskonałościami biustu, a także tym, które utraciły jędrność biustu, na przykład karmiąc piersią.

Nasza klinika proponuje dwie możliwości przeprowadzenia zabiegu powiększania i modelowania piersi. Pierwsza dotyczy wszczepienia implantów, druga – własnego tłuszczu pacjentki. Obie gwarantują efekt naturalnych i pięknych piersi.

Implanty piersi

Zmiana wielkości piersi przez wszczepienie implantów, wykonywana jest za pomocą protez silikonowych. Wybór ich kształtu i wielkości należy do pacjentki, jednak znaczący wpływ na ostateczną decyzję mają również anatomia klatki piersiowej i możliwości biologiczne tkanek.

Po dobraniu odpowiednich implantów – AGklinik szczególnie poleca miękkie protezy, dające naturalny efekt – czas przystąpić do zabiegu. Wszczepienie możliwe jest za pomocą trzech różnych cięć – pod pachą, wokół brodawki albo w fałdzie podpiersiowym. Rodzaj cięcia wybierany jest w zależności od kształtu i wielkości piersi, średnicy brodawki, a także objętości wybranej protezy, jej typu, preferencji i oczekiwań pacjentki. Implanty umieszczane są pod mięśniem piersiowym większym lub pod gruczołem sutkowym.

Zabieg trwa około godziny, a pobyt w klinice rzadko przekracza dobę. Zdjęcie szwów możliwe jest już po 7 do 10 dniach. Przez pierwsze cztery tygodnie, konieczne jest noszenie specjalistycznej bielizny, która utrzyma implanty w odpowiednim miejscu. Przez ten czas niewskazany jest wysiłek fizyczny i nasłonecznienie, zabronione jest także spanie w pozycji na brzuchu lub boku. Przez pewien czas po zabiegu możliwe są obrzęki piersi i odrętwienie w okolicach blizny lub brodawki.

Autogenna tkanka tłuszczowa

W przypadku powiększania piersi za pomocą własnego tłuszczu, materiał pobierany jest na przykład z brzucha pacjentki. Tłuszcz wszczepiony zostaje w piersi w taki sposób, by wymodelować ich kształt. Biust po zabiegu jest odpowiednio powiększony i jędrny.

W tym wypadku, podobnie jak przy wszczepianiu implantów, zabieg trwa około godziny i już po upłynięciu doby można opuścić klinikę. Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej niesie za sobą mniej uciążliwych następstw – ubranie uciskowe nie jest w tym wypadku konieczne, a okres rekonwalescencji jest zdecydowanie krótszy niż przy powiększaniu piersi implantami.

Więcej informacji na temat powiększania piersi. Zapraszmay również do galerii zdjęć powiększanie piersi własnym tłuszczem.

Może Cię zainteresować: