Laserowe usuwanie przebarwień

laserowe usuwanie piegówPrzebarwienia to brązowawe plamy o różnej wielkości i nieregularnym kształcie. Najczęściej spotykane przebarwienia to piegi, ostuda, plamy wątrobowe starcze czy przebarwienia pozapalne np. potrądzikowe, posłoneczne.

Przebarwienia obejmujące często czoło, okolice ust a niekiedy nawet prawie całą twarz, dekolt czy dłonie to zwykle efekt nadmiernej ekspozycji na słońce (zwłaszcza w okresie hormonoterapii antykoncepcyjnej czy suplementacyjnej w okresie menopauzy).

laserowe usuwanie przebarwień

Właśnie latem wszelkie plamy, przebarwienia, piegi są bardziej widoczne i ciemniejsze. Nie tylko przeszkadzają właścicielowi, ale też postarzają. Niestety, aby je zlikwidować należy zadbać o to już jesienią i zimą, a od wiosny pamiętać o stosowaniu preparatów z filtrami ochronnymi przed promieniowaniem UV tzw. fotoblokerów.

Istnieje kilka metod usuwania przebarwień twarzy i innych cześci ciała, dlatego w AGKlinik doboru optymalnego zabiegu dla pacjenta dokonuje lekarz. Jednym z nich jest sesja przy użyciu Lasera Fraxel CO2.

usuwanie przebarwień laserem

Zabiegi laserowe wykonywane przez specjalistów do tej pory były dość skuteczne, aczkolwiek bolesne i wymagały długiego okresu rekonwalescencji. W przypadku Lasera Fraxel CO2 minusy dotychczasowych laserów zostały niemal całkowicie wyeliminowane.

Przede wszystkim jego użycie jest absolutnie bezpieczne, odczucie kłucia towarzyszące podczas sesji jest tolerowane przez pacjentów, a dzięki maściom znieczulającym lub doustnym środkom znieczulającym dodatkowo zminimalizowane.

laser fraxel na przebarwienia

Z kolei okres rekonwalescencji jest niewspółmiernie krótszy!

Obecnie pacjenci wracają do normalnej aktywności już po dwóch lub trzech dniach od zabiegu!

AGKlinik od kilku lat ku zadowoleniu pacjentów z sukcesem stosuje Laser Fraxel CO2 do usuwania przebarwień, ale także: blizn, trądziku, a nawet tatuażu.