Usuwanie przebarwień

Usuwanie przebarwien laseremPrzebarwienia to brązowawe plamy o różnej wielkości i nieregularnym kształcie. Najczęściej spotykane przebarwienia to piegi, ostuda, plamy wątrobowe starcze czy przebarwienia pozapalne np. potrądzikowe, posłoneczne. Przebarwienia obejmujące często czoło, okolice ust a niekiedy nawet prawie całą twarz, dekolt czy dłonie. To zwykle efekt nadmiernej ekspozycji na słońce (zwłaszcza w okresie hormonoterapii antykoncepcyjnej czy suplementacyjnej w okresie menopauzy). Właśnie latem wszelkie plamy, przebarwienia, piegi są bardziej widoczne i ciemniejsze. Nie tylko przeszkadzają właścicielowi, ale też postarzają. Niestety, aby je zlikwidować należy zadbać o to już jesienią i zimą, a od wiosny pamiętać o stosowaniu preparatów z filtrami ochronnymi przed promieniowaniem UV tzw. fotoblokerów.

Istnieje kilka metod usuwania przebarwień twarzy i innych cześci ciała, w AGKlinik doboru optymalnego zabiegu dla pacjenta dokonuje lekarz.

Najefektywniejszymi zabiegami są:

  • Cosmelan – to niewątpliwie najlepszy na rynku zabieg na przebarwienia. Jest dość kosztowny, ale wart swojej ceny. Większość pacjentek ma zupełne lub prawie zupełne ustąpienie przebarwień. Warunkiem powodzenia jest kontynuowanie leczenia poprzez stosowanie kremu Cosmelan 2 przez wiele miesięcy po zabiegu. Zabieg Cosmelan jest bardzo prosty. Skórę smaruje się musztardowej barwy maską a potem zmywa po kilku godzinach. Przez pierwsze dni po zabiegu występuje zwykle dość obfite złuszczanie, które może wyłączyć z normalnego funkcjonowania. Należy ściśle stosować się do wskazań lekarza odnośnie postępowania pozabiegowego.
  • Zabiegi laserowe np.: terapia Fraxel Restore
  • Laser frakcyjny Fraxel
  • Peelingi chemiczne

Cena brutto: 2952 zł – usuwanie przebarwień Cosmelan