Nowoczesne modelowanie twarzy i ujędrnianie skóry – INFINI RF

Nowoczesne trójwymiarowe frakcyjne ujędrnianie skóry: odmładzanie i lifting w jednym – 3D fractional tightening

Co daje zabieg INFINI:

  • przestrzenne ujędrnianie skóry twarzy i ciała
  • odmładzanie skóry twarzy i ciała
  • bezoperacyjny lifting twarzy i ciała
  • zmniejszenie rozstępów skóry o 70%

LUTRONIC INFINI to pierwsza na świecie platforma medyczna RF, która łączy dwie różne techniki działania polem radiowym na tkanki – delikatną powierzchniową i agresywną podskórną o wyjątkowej skuteczności i bardzo krótkim czasie gojenia. To urządzenie medyczne (CE) wykorzystujące pole radiowe (RF) do powierzchniowego lub objętościowego nagrzewania skóry. Aparat wyposażony jest w dwie, niezależne głowice zabiegowe:

  • Superficial Fractional RF (SFR) – nieinwazyjna do działania powierzchniowego
  • Micro needle Fractional RF (MFR) – z matrycą 49 mikroigieł sięgających 3,5 mm w głąb skóry

Platforma medyczna RF - Infini

Schemat działania głowicy MFR z matrycą igieł wstrzeliwaną na zadaną głębokość w skórę. Kiedy igły wstrzelone osiągają max głębokość emitowany jest impuls pola radiowego, który bardzo silnie i krótko nagrzewa tkanki wokół końców igieł. Po emisji pola igły natychmiast się wycofują.

INFINI jest obecnie jedynym na świecie urządzeniem dającym przestrzenny efekt ujędrnienia skóry dzięki wielokrotnemu działaniu na kolejne warstwy tkanki podskórnej oraz skóry właściwej. Mimo dużej mocy – 50W – nie obserwuje się oparzeń w obrębie powierzchownych warstw skóry. Bardzo cienkie 200 mikronowe igły są na całej długości izolowane – pokryte są warstwą złota i warstwą silikonu. Ułatwia to gładkie wprowadzanie igieł pod skórę, a przede wszystkim wyklucza przepływ prądu z igły do skóry na całej jej długości, poza 30 mikronami na szczycie igieł. Tam wydziela się cała energia impulsu grzejąc silnie małe sfery tkanki wokół szczytu igieł. Technologia ta całkowicie zabezpiecza naskórek przed oparzeniem i znacząco zmniejsza ból.

Podczas jednego zabiegu można prowadzić od 2 do 4 przejść na różnych głębokościach w przedziale: 0,5 do 3,5 mm. Czas trwania zabiegu w obrębie twarzy z 3 przejściami trwa ok. 25 min. Przed zabiegiem skórę znieczula się kremem znieczulającym. Po zabiegu może wystąpić krótkotrwałe, punktowe krwawienie. Efekt działania aparatu to pozostawione pod skórą punkty koagulacji i przegrzania, które dają początek remodelingu podskórnego kolagenu. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, te objawy mijają w ciągu kilkunastu minut. Zwykle już po 2-3 dniach większość pacjentów wraca do normalnej aktywności.Zabiegowi INFINI można poddawać się przez cały rok – światło słoneczne nie jest żadnym przeciwwskazaniem.

Infini - trójwymiarowe frakcyjne modelowanie skóry twarzy

Schemat budowy przestrzennej struktury punktów przegrzania i w kolejnych przejściach zawsze z inną, mniejszą głębokością wprowadzania mikroigieł.