Laserowe usuwanie blizn

Rodzaje usuwanych blizn:

  • potrądzikowe
  • pooparzeniowe
  • pooperacyjne
  • powypadkowe
  • przerostowe

Im mniejszy jest obszar zbliznowacenia i krótszy czas minął od powstania blizny, tym większa szansa na jej skuteczne usunięcie. Zabieg usuwania blizny można rozpocząć po ok. 2 do 3 miesiącach od czasu doznania urazu, zależy to jednak od jej rodzaju. W jaki sposób blizna zostaje usunięta?

Laser Fraxel CO2 na blizny

Usuwanie blizn laserem Fraxel CO2

Laser Fraxel CO2 operujący w systemie frakcyjnym emituje energię, która doprowadza do odparowania i podgrzania blizny umożliwiając jej korekcję, remodelowanie struktury tkanki, a także wyrównanie kolorytu skóry.

Podczas sesji przeprowadzonej za pomocą Lasera Fraxel CO2 towarzyszy odczucie kłucia, jednak najczęściej poziom dyskomfortu mieści się w granicach tolerancji pacjentów. Przed zabiegiem, w trosce o jak najlepsze samopoczucie pacjentów nakładana jest maść znieczulająca, czasami stosuje się także sedację lub doustne środki przeciwbólowe.

Rekonwalescencja po laserowym usuwaniu blizn

W porównaniu z dotychczas wykonywanymi zabiegami laserowymi, ten prowadzony za pomocą Lasera Fraxel CO2 okazuje się dużo mniej bolesny, a towarzyszący mu okres rekonwalescencji jest zdecydowanie krótszy. Po 2-3 dniach od zabiegu pacjent może podjąć normalną aktywność z tym, że przez tydzień po sesji zalecane jest unikanie większego wysiłku, a przez miesiąc od zabiegu powinno unikać się otwartego słońca, w czym pomoże parasolka lub kapelusz i krem z wysokim filtrem – 30+ SPF.

zabieg usuwania blizn laserem Fraxel CO2

Po sesji laseroterapii na skórze pojawią się strupki, które zejdą w okresie od 1 do 3 tygodni. Skuteczność usuwania blizn laserem jest uwarunkowana indywidualnymi predyspozycjami pacjenta oraz strukturą blizny. Jednak u większości pacjentów zabieg należy kilkakrotnie powtórzyć.

Skontaktuj się z nami: