Vectra 3D komputerowa symulacja efektów zabiegu

Symulator Vectra 3D

Jest to najbardziej zaawansowany system obrazowania na świecie. Służy do analizy twarzy i całego ciała. System Vectra znakomicie sprawdza się w doborze implantów piersi oraz chirurgii twarzy.

Dzięki systemowi kamer o wysokiej rozdzielczości oraz procesora otrzymujemy doskonały trójwymiarowy obraz, który możemy oglądać z każdej strony a także poddawać go analizie pomiarowej i objętościowej.

Na oczach pacjenta robimy trójwymiarową symulację komputerową na ekranie monitora spodziewanych rezultatów po zabiegu. Pacjent w pełni uczestniczy w konsultacji.

Dzięki systemowi Vectra może zobaczyć zaplanowane efekty operacji i wyrazić swoje sugestie.

Vectra 3D symulacja przed i po zabiegu

Pacjent może obejrzeć siebie oczami innych ludzi i z kompletnie innej perspektywy niż dotychczas. Wszystko to umożliwia nam z większą dokładnością zaplanować cały zabieg oraz spełnić indywidualne oczekiwania pacjenta.

VECTRA XT firmy Canfield to urządzenie przeznaczone do dokładnego obrazowania kształtu, konturu oraz kolorytu wybranych części ciała pacjenta. VECTRA XT daje możliwość uchwycenia anatomicznych kształtów pacjenta w technologii 3D, a następnie, za pomocą parametrów fotogrametrycznych, przedstawienia ich w postaci wysokiej rozdzielczości modelu 3D na ekranie komputera.

VECTRA XT uzyskuje obraz 3D dzięki synchronizacji kilku cyfrowych obrazów dwu-wymiarowych. Następnie oprogramowanie systemowe przetwarza podane informacje i generuje bardzo dokładną mapę kształtu i kolorytu danej części ciała w technologii 3D. Cały proces trwa zaledwie kilka milisekund, co sprawia, że ruch pacjenta nie zakłóca działania systemu (np. w sytuacji kiedy pacjentem jest małe dziecko). Gotowy plik 3D przechowywany jest w pamięci komputera. Zapisane pliki zawierają dane pomiarowe oddane z submilimetrową precyzją, co umożliwia przeprowadzanie bardzo szczegółowych analiz oraz porównywanie wielu zestawów danych, bez potrzeby brania pod uwagę dokładnej pozycji pacjenta w momencie robienia zdjęć, inaczej niż w przypadku tradycyjnych zdjęć